Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2005

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Dywany

Dywan to piękny obraz, który... kładziemy na podłodze. Ociepla wnętrze, podkreśla jego kolorystykę i styl, integruje. Pozwala podkreślić podział pokoju na funkcje, bawić się dziecku na podłodze i rano wstać ciepłą nogą.Na rynku znajduje się dzisiaj tak duża różnorodność dywanów i wykładzin, że każdy powinien znaleźć coś dokładnie dla siebie....

Dywan to piękny obraz, który... kładziemy na podłodze. Ociepla wnętrze, podkreśla jego kolorystykę i styl, integruje. Pozwala podkreślić podział pokoju na funkcje, bawić się dziecku na podłodze i rano wstać ciepłą nogą.

Na rynku znajduje się dzisiaj tak duża różnorodność dywanów i wykładzin, że każdy powinien znaleźć coś dokładnie dla siebie. Nowoczesne czy tradycyjne, stonowane lub barwne kuszą ciekawymi wzorami i kolorystyką.

Jednocześnie rozpowszechnił się pogląd, że podłogi najlepiej zostawić gołe, ponieważ łatwo je odkurzyć czy zmyć. Jest w tym sporo racji, ale...
  • Na gołych podłogach osadza się kurz, który wnosimy na obuwiu. Powstaje on też w wyniku ścierania się podłóg. Przy lekkim zawirowaniu powietrza kurz ten unosi się w górę, osadza na wyposażeniu i jest przez nas wdychany. Jeżeli na podłodze jest dywanowe pokrycie, to spełnia ono rolę akumulatora gromadzącego kurz, który następnie, co pewien czas możemy usunąć.

  • Tekstylne pokrycia podłogowe znacznie zmniejszają niebezpieczeństwo poślizgu, co jest szczególnie ważne dla dzieci lub ludzi starszych.

  • Dywany i wykładziny spełniają też rolę izolatora ciepła oraz środka tłumiącego hałas. W szczególnych przypadkach pozwalają one na obniżenie hałasu w pomieszczeniach nawet o 30 decybeli.

  • Dywany, szczególnie te wykonane z wełny spełniają też rolę stabilizatora wilgotności w pomieszczeniach. Jeżeli wilgotność w pomieszczeniu jest duża to wełna pochłania jej nadmiar a następnie oddaje ją, gdy nastąpi jej niedobór. Tak więc decyzję trzeba przeanalizować wszechstronnie. Jeśli zdecydujemy się na miękkości pod nogami do wyboru mamy dywany orientalne lub mechaniczne i wykładziny. Przyjrzyjmy się im dokładniej.

Pobierz wersję pdf: Dywany
Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2005
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2005

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x