Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2005

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Zapraszamy do stołu

Wabi zapachem i kolorystyką dań, jak magnes przyciąga wszystkich głodnych i spragnionych. Prócz funkcji użytkowych stół może być także pełnić rolę przepięknej ozdoby wnętrza.Stare powiedzenie głosi, że jemy oczami. Co prawda nawet na pięknej porcelanie śledź nie zamieni się w łososia, a lejąc wodę do kryształowych kieliszków nie mamy co...

Wabi zapachem i kolorystyką dań, jak magnes przyciąga wszystkich głodnych i spragnionych. Prócz funkcji użytkowych stół może być także pełnić rolę przepięknej ozdoby wnętrza.

Stare powiedzenie głosi, że jemy oczami. Co prawda nawet na pięknej porcelanie śledź nie zamieni się w łososia, a lejąc wodę do kryształowych kieliszków nie mamy co marzyć, że przemieni się w szampana, ale nawet skromne dania na pięknej zastawie będą wyglądały zdecydowanie ładniej. I smaczniej.

Warto dołożyć starań, by wszystko, co się dzieje na stole i dookoła niego było zgodne ze stylem i kolorystyką całego wnętrza. Porcelitowe miski i kubki nie będą pasowały do mebli rodem z epoki Ludwika XIV. Z kolei fikuśne, bogato zdobione filiżanki, wazy i kokilki, choć same w sobie piękne i drogie, w nowoczesnym, industrialnym wnętrzu będą wyglądały trochę śmiesznie. W tej chwili najmodniejsze są motywy kwiatowe. Cenione są także zastawy bez wzorów, białe lub kolorowe, wyróżniające się kształtem – najlepiej kwadratowe.

Stoliku, nakryj się

Na co dzień wygodnie jest używać podkładek pod talerze. Mogą być z materiału, bambusa, rafii. Mniej gustowne są plastikowe, a już raczej nie do przyjęcia z ceraty. Co innego w niedziele i od święta. Wtedy niezbędny jest obrus. A najlepiej dwa – w kontrastowych kolorach. Wtedy ten z wierzchu może być mniejszy i położony ukośnie.

Przy talerzu warto położyć serwetkę – przy posiłku codziennym wygodnie jest używać papierowych, których użycie przy bardziej uroczystej okazji jest już wykluczone. W dobrym tonie jest położenie serwetki lnianej np. w kolorze kontrastowym do obrusa. Dopełnieniem pięknego stołu mogą być świeczniki i wazony z kwiatami.


Pobierz wersję pdf: Zapraszamy do stołu
Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2005
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2005

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x