Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2008

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Baterie i zlewozmywaki

Nie zastąpi ich zmywarka. Zlewozmywak i bateria to kuchenna oaza, punkt wyjścia niemal wszystkich – nawet tych najprostszych – działań kulinarnych. A ponieważ obyć się bez nich nie sposób, wybierzmy najlepsze: praktyczne, wielofunkcyjne, dekoracyjne…

 

Wyciek kontrolowany

 Baterie i zlewozmywaki
(fot. Hansa)  

Trudno zaprzeczyć, że w kuchni, jeszcze bardziej niż w łazience, liczy się funkcjonalność. Dlatego armatura zlewozmywakowa to wielka rodzina wygodnych w obsłudze baterii jednouchwytowych; wielootworowa armatura z dwoma uchwytami tworzy nieliczną, choć stylową garstkę kuzynów.

Wybierając baterię do zlewozmywaka musimy rozważyć, co jest dla nas ważniejsze. Na szczęście dzisiaj nie musi to być wybór mniejszego zła: baterie regulowane jednym joystickiem miewają bardzo wyrafinowane i dekoracyjne formy, a z drugiej strony – nowoczesne technologie i perfekcyjne wykonawstwo ograniczają do minimum niewygodę obsługi kranu z dwoma „kurkami”.

Jednouchwytowa bateria o korpusie osadzonym w obrzeżu zlewozmywaka jest nie tylko najprostsza w obsłudze. Łatwo także utrzymać ją w czystości – im mniej połączeń i miejsc styku obu elementów, tym lepiej. Wśród armatury wielootworowej o dwóch uchwytach najczęściej spotykamy jedno- lub trójotworowe baterie sztorcowe, rzadziej dwuotworowe ścienne. Wybieramy je nie ze względu na funkcjonalność (regulacja siły strumienia i temperatury wody jest w nich dość złożona), ale z uwagi na wyjątkowy wygląd; doskonale pasują do kuchni w aranżacjach rustykalnych, dworskich czy pałacowych.

Większość nowoczesnych baterii – zarówno awangardowych, jak i retro – wyposażona jest w perlator, który napowietrza i rozprasza strumień wody, pomaga ograniczyć jej zużycie i ułatwia opłukiwanie naczyń. Szczególnie wygodny jest perlator wyłączany, uruchamiany przyciskiem umieszczonym na trzonie baterii.

Ujęcie wody

Kupując dziś zlewozmywak, wybieramy spośród kilku rozmiarów, kilkudziesięciu kształtów i różnych materiałów. W wielu przypadkach produktowi podstawowemu towarzyszy oferta obejmująca funkcjonalne dodatki: nakładane sitka-ociekacze, kosze, deski do krojenia czy tarki do warzyw. Wartym zainteresowania praktycznym rozwiązaniem jest też spust na odpadki wyprowadzony najczęściej z mniejszej komory zlewozmywaka. Wszystkie te akcesoria sprzyjają wygodzie podczas pracy, a przy tym pomagają efektywniej wykorzystać przestrzeń niedużej kuchni.

Pełny artykuł w PDF: Baterie i zlewozmywaki


 

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2008
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2008

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x