Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2008

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

AGD

Gdy w codziennej bieganinie brakuje nam czasu na chwilę dla siebie, coraz więcej zależy od naszych zautomatyzowanych pomocników – domowych sprzętów AGD. Te najnowocześniejsze wyręczają nas nie tylko w prostych pracach; podejmują w naszym imieniu także bardziej skomplikowane wyzwania, a nawet... decyzje! Co to będzie za 20 lat?

 

Mniej niż zero

 AGD
(fot. Miele) 
... i trochę powyżej granicy zamarzania – takie warunki znajdziemy tylko w lodówce. Nowoczesne chłodziarko-zamrażarki to urządzenia wysoce skomplikowane. A ponieważ z braku czasu zakupy robimy coraz rzadziej, za to coraz bardziej obfite – coraz więcej również wymagamy od lodówek. Potrzebne nam jest urządzenie do przechowywania żywności w warunkach optymalnych i komfortowych.

Nowoczesne technologie spełniają te oczekiwania z nawiązką. Obok niewielkich chłodziarek z jednym agregatem i prostą automatyką, idealnych dla kawalera na dorobku, znajdziemy urządzenia umożliwiające różnicowanie chłodzenia w obrębie jednej komory, niewymagające żadnej obsługi, przypominające o niedomkniętych drzwiach, a podczas awarii prądu utrzymujące temperaturę chłodniczą nawet przez kilkanaście godzin. Gdyby tego było mało, niektóre lodówki same zapobiegają szronieniu ścianek wewnętrznych, bronią dostępu drobnoustrojom, przygotowują lód w kostkach i zimne napoje, a nawet… informują o tym, czego nam za chwilę zabraknie! Wyświetlacze LCD umieszczone na drzwiach pozwalają nie tylko zarządzać procesami chłodzenia i mrożenia, ale także – obejrzeć film czy wysłać maila.

Wszystkie te wyrafinowane nowinki znajdują coraz więcej amatorów, podobnie jak ogromne chłodziarko-zamrażarki typu side by side – komfortowe, przestronne i nierzadko bardzo efektowne. A skoro już o wyglądzie mowa – lodówki wolno stojące zdobywają dziś pole, odebrane im jakiś czas temu przez sprzęt przeznaczony do zabudowy. I nic dziwnego; w dziedzinie designu producenci konkurują pomiędzy sobą z tygrysią drapieżnością, zatrudniając światowej sławy projektantów. Wzorów, które schodzą z ich desek, wręcz nie wypada ukrywać. Bogactwo stylistyczne nieograniczone: od nostalgicznych modeli nawiązujących do lat 60-tych, po awangardowe kształty ubrane w iście kosmiczne powłoki.

Na ciepło na gorąco

Gotowanie, smażenie, pieczenie, grillowanie – do tych zadań możemy dobrać dziś sprzęt kuchenny w kilku różnych wariantach. Kuchenki wolno stojące z gazowym piekarnikiem i palnikami – dawniej monopoliści w dziedzinie przygotowywania gorących potraw – ustąpiły wiele pola urządzeniom elektrycznym, elektryczno-gazowym i mikrofalowym. Zróżnicowaniu uległy też formy; obecnie najpopularniejsze są piekarniki i kuchenki do zabudowy. Zmobilizowało to producentów do wprowadzania ciekawszych wzorniczo modeli wolno stojących. Dzięki temu kuchnia może być elegancka niezależnie od wybranego wariantu zagospodarowania.

Pełny artykuł w PDF: AGD


 

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2008
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2008

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x