Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2009

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Grzejniki łazienkowe

Nowoczesne grzejniki zachwycają urodą, ale potrafią też zadziwić funkcją. Projektanci bardzo się starają, byśmy zauroczeni „podłogówką”, nie zapomnieli o starych poczciwych drabinkach. Chwileczkę, czy na pewno starych i poczciwych... ? Chyba jednak nie – wystarczy na nie spojrzeć!

Grzejniki łazienkowe
(fot. Jaga)
Po co nam w łazience grzejnik? Wszak ogrzewanie podłogowe stało się tu już standardem. Jednak nie w każdej toalecie można je zastosować – nie jest na przykład polecane pod podłogi z drewna lub ze szkła. Są też inne ważne powody.

Drabinkę możemy wykorzystać jako ażurową przegrodę dzielącą strefy, przyda się też w roli wieszaka na ręczniki. Odpowiednio wyposażony grzejnik może stać się dodatkową półką, a nawet... lustrem. I wreszcie – choć po latach osłaniania szpetnych żeberek trudno w to uwierzyć – grzej­nik może być wspaniałą ozdobą wnętrza.

Na koniec funkcja bardzo istotna: osuszanie łazienkowego klimatu. To szczególnie ważne w niewielkich pomieszczeniach bez okien; od wiosny do jesieni – gdy wyłączamy ogrzewanie – gromadzi się w nich wiele wilgoci. A przecież nie będziemy uruchamiać kotła w lipcu tylko po to, by wysuszyć ręcznik.

Do takich zadań stworzono szybko nagrzewające się grzejniki elektryczne i grzałki przeznaczone do montażu w większości drabinek wodnych. Pamiętajmy tylko, by dobrać grzałkę o mocy niższej niż moc grzejnika, a także – by na czas jej pracy zakręcać zawór wodny, co pozwoli zatrzymać ogrzaną wodę w łazience.

Agnieszka Rezler

Pełny artykuł w PDF: Grzejniki łazienkowe

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2009
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2009

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x