Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2009

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Zlewozmywaki i baterie

Od nich tak naprawdę zaczyna się kuchnia. Choć kuchenka i piekarnik mają wielki udział w przyrządzaniu posiłków, wszelkie zabiegi kulinarne bez dostępu do bieżącej wody nie są możliwe – wie o tym każdy, komu choć na chwilę zabrakło jej w kuchennym kranie.

Zlewozmywaki i baterie
(fot. Alveus)

Zmywanie dla chętnych

Zlewozmywak nietrudno dziś dobrać do wystroju kuchni. Nowoczesne tworzywa – efektowna stal, odporne kompozyty, urokliwy kamień i ceramika – ułatwiają formowanie interesujących i praktycznych kształtów. Niektóre z nich poddają się barwieniu, dzięki czemu do kuchni możemy wprowadzić modny i ożywczy kolor. Gama modeli, od pojedynczych, kawalerskich, po rozłożyste zlewy 2,5-komorowe z bogatym zestawem akcesoriów, pozwala wybrać urządzenie o optymalnej pojemności.

Podobnie jest z bateriami: finezji kształtów i wykończeń dorównuje komfort użytkowania. Dlatego do wnętrza w każdym stylu znajdziemy atrakcyjny zestaw, a wykorzystując zdobycze nowoczesnej techniki, wyposażymy stanowisko „mokrej roboty” tak funkcjonalnie, że chętni do zmywania będą ustawiać się w kolejkach.

Retro wdzięk i szyk

Funkcja podporządkowana dyktatowi stylu. Czasem trochę mniej wygody, więcej kręcenia kurkami, ale za to jaki efekt wizualny! Wnętrze retro to strefa mosiądzu, miedzi, naturalnego kamienia, malowanej i reliefowanej ceramiki. Mile widziane kamienne „przetwory” w postaci kompozytów i konglomeratów, ale bez harców kolorystycznych. Stal dopuszczalna w formach przypominających dawne zlewy kuchenne na wielkopańskich dworach.

Design wychłodzony

Nowoczesność nie jest nudna. W świecie minimalizmu liczy się właśnie wyrafinowany detal. W bezpretensjonalnych pragmatycznych aranżacjach w stylu skandynawskim królują harmonijne kształty i doskonałe proporcje. Zlewozmywak ma nie razić, ale może także zdobić – materiałem, odcieniem, pomysłem. Górująca nad nim bateria zwraca uwagę, dlatego to na niej spoczywa dekoratorska misja.

Do kuchni nowoczesnych dobieramy baterie ascetycznie proste lub, przeciwnie, wyjątkowo oryginalne. Jest tylko jeden warunek: nowoczesność jest tu synonimem funkcjonalności absolutnej. Znajdziemy wiele takich modeli, zarówno wśród baterii, jak i zlewozmywaków.

U źródła kolorów

Barwne zlewozmywaki rodzą się w głowach projektantów, odkąd spopularyzowały się tworzywa kompozytowe – to one pozwalają wykorzystać całą paletę. Taki zlew będzie wyglądał efektownie na tle blatu obitego blachą lub wykonanego z białego, szarego, beżowego lub czarnego kamienia. Będzie też świetnym komponentem kolorystycznym kuchni umeblowanej szafkami w żywym kolorze. Do kompletu – bateria ze stali lub... w tym samym odcieniu.

 

Agnieszka Rezler

Pełny artykuł w PDF: Zlewozmywaki i baterie

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2009
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2009

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x