Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2009

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Domowe zaplecze techniczne

Dom to nie tylko gustowny wystrój i familijny klimat – to także cała złożona maszyneria techniczna, której zadaniem jest zapewnić gładkie, niemal bezobsługowe funkcjonowanie domowego organizmu. Wytwarzanie i dystrybucja ciepła, chłodzenie, a także oczyszczanie, począwszy od powietrza, poprzez wodę, aż po powierzchnie, meble i odzież – wszystkie te procesy wymagają odpowiednich urządzeń.

Domowe zaplecze techniczne
(fot. Purmo)
Nowoczesne grzejniki – finezyjne, interesujące, piękne albo zabawne. Pokazujemy je dziś bez kompleksów; dla niektórych warto nawet poszukać specjalnego miejsca!

Na rynku znajdziemy takie, które brawurową formą i kolorem podkreślą nowoczesność minimalistycznego loftu, ale i takie, w których rytm wyszukanych żeberek udekoruje wnętrze przepełnione nastrojem tradycji. Żartobliwie barwne i szykownie błyszczące. Stalowe, kamienne i... drewniane. Dowolne.

Nowe formy, ale także nowe funkcje. Dziś grzejniki mogą nie tylko grzać; te najbardziej pomysłowe dzielą przestrzeń, meblują wnętrze wchodząc w rolę półek, wieszaków czy luster, zastępują balustradę przy schodach... lub po prostu żyją własnym życiem jako unikalne formy przyciągające spojrzenia.

Zarządzanie powietrzem

Dawniej mogło być ciepłe albo świeże – w domach, ogrzewanych niepoddającym się regulacji systemem centralnym, trzeciej możliwości nie było. Dziś powietrze w naszej przestrzeni mieszkalnej może być krystalicznie czyste, odpowiednio nawilżone, a także komfortowo ciepłe. Zadbają o to nowoczesne inteligentne urządzenia, cichsze i wydajniejsze niż dawniej, a w dodatku ubrane w coraz piękniejszą szatę – jak widać i tutaj dotarła wymagająca moda.

To dobrze, ponieważ nie wszystko można ukryć w kotłowni. Czasem brakuje na to miejsca – wtedy kocioł grzewczy wkracza na pokoje. Dla klimatyzatorów i nawilżaczy jedyna właściwa lokalizacja to pomieszczenie najintensywniej użytkowane przez rodzinę. Dlatego tak ważna jest ich cicha praca i elegancka, atrakcyjna forma zewnętrzna.

 

Agnieszka Rezler

Pełny artykuł w PDF: Domowe zaplecze techniczne

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2009
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2009

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x