Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2010

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Meble kuchenne

I rzeczywiście, nowoczesne meble kuchenne to prawdziwy sezam, kryjący zapasy produktów, naczynia i narzędzia, książki kucharskie i setki przydatnych w kuchni drobiazgów. Większość z nich nie powinna pozostawać na widoku, chcemy je za to mieć w zasięgu ręki.

Od frontu i od kuchni

Meble kuchenne
(fot. Mebel Rust)
Każdy, kto staje przed zadaniem umeblowania kuchni, ma do rozwiązania dwa dylematy: jaki styl nadać kuchennemu wnętrzu poprzez formy i kolory frontów szafek, a także – jaka powinna być wewnętrzna struktura zabudowy. Są jeszcze inne pytania: czy zamówić kuchnię u wyspecjalizowanego producenta, czy też powierzyć jej wykonanie niewielkiej firmie?

Skomponować z szafek jednolitą monolityczna całość, czy może wybrać modne elementy wolno stojące na kółkach, które pozwalają kreować zmienne ustawienia, dostosowane do okazjonalnych potrzeb? A może zapomnieć o meblach i wymurować blat wraz z przegrodami podblatowymi, które pomieszczą wygodne półki i pojemne szuflady?

Wszystkie te pomysły mają swoje mocne i słabe strony. Renomowane studia kuchenne liczą za swoje produkty niemało, ale oferują zwykle zabudowę bardzo wysokiej jakości, liczne gwarancje, a także profesjonalne usługi projektowe. Wybierając małą firmę stolarską, zaoszczędzimy sporą kwotę, a efekt może do złudzenia przypominać produkt markowy – wielu stolarzy ma dostęp do tych samych komponentów, z których korzystają światowe marki.

W takim przypadku nasze zaangażowanie, zwłaszcza w zakresie koncepcji, musi być jednak znacznie większe. Kuchnia mobilna, podobnie jak jej przeciwieństwo – murowana, z reguły narzuca wnętrzu charakter: w pierwszym przypadku profesjonano-laboratoryjny, w drugim – rustykalny lub oszczędnie surowy.

W umeblowaniu kuchni pożądana jest inwencja. Bardzo trendy są kolaże: mieszanie epok i stylów, miksowanie kolorów. Zabiegi te – podobnie jak samo gotowanie w duchu fusion – przynoszą często doskonałe rezultaty. W jednym i w drugim przypadku potrzeba doskonałej receptury i finezyjnego utalentowanego wykonawcy.

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym „Wnętrza 2010”

 

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2010
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2010

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x