Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2010

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Zlewozmywaki i baterie

... musimy wybrać zlewozmywak i baterię – sprawny tandem, który ma pasować do siebie nawzajem, a także do naszych organizacyjno-funkcjonalnych potrzeb. A choć zmywanie jest dziś łatwiejsze niż kiedyś, to wybór odpowiednich urządzeń – wcale nie!

Zlewozmywaki i baterie
(fot. Deante)
Wprawdzie producenci zmywarek robią wiele, by przekonać nas do swojej oferty, jednak maszyna myjąca naczynia w zamkniętym obiegu nigdy nie wyprze z kuchni poczciwego zlewu. To w nim namaczamy przypaloną patelnię, nad nim też spłukujemy łyżeczkę po kawie i ubrudzone przy pracach kulinarnych dłonie. Zlewozmywak wyposażony w nakładkę poszerza przestrzeń roboczą kuchni. A ociekacz jest doskonałym miejscem na podręczny zestaw naczyń czy choćby na osuszenie sałaty.

Zestawić zlew z baterią to dziś żadna sztuka. Możemy zastosować wypróbowaną metodę kontrastu materiałów albo wybrać oba elementy w jednym kolorze i z tego samego tworzywa. Najważniejsze, by były wygodne w użytkowaniu, dostosowane do intensywności pracy, oszczędne i bezawaryjne.

W kolejce po przelew

Jeśli komfortowo i ergonomicznie zorganizujemy nasz „domowy zmywak”, być może rzeczywiście będziemy niecierpliwie wyczekiwać na swoją kolej do zmywania...

Najważniejsze są wymiary zlewozmywaka, głębokość komory i wysokość, na jakiej kończy się jej górna krawędź. Zmywając nie powinniśmy się schylać, ale największy dyskomfort odczujemy montując zlew za wysoko. Gdy opuścimy wyprostowane ręce w stronę dna, nasze nadgarstki powinny dotknąć górnego rantu komory. Muszą o tym pamiętać zwłaszcza ci, którzy planują zakup zlewozmywaka ustawianego na blacie: warto dostosować wysokość szafki do powyższej zasady.

Wielkość zlewu skorelujmy z naszymi nawykami żywieniowymi. Nawet duża rodzina nie potrzebuje dwu i pół-komorowego kolosa, jeśli jada głównie na mieście lub u babci, a w kuchni stoi zmywarka. Montując mniejszy model, zaoszczędzimy cenną powierzchnię roboczą. I odwrotnie – tam gdzie gotuje się dużo, a jada często, najszybsza zmywarka nie pomoże. Czekanie, aż się zapełni i odbędzie pełen cykl myjący, jest bardzo niepraktyczne – pojemny wygodny zlewozmywak będzie wtedy na wagę złota. Wreszcie komory: nie mogą być zbyt płytkie, ale te bardzo głębokie utrudniają zachowanie higieny – to tak, jakby same zachęcały naczynia do leniwego zalegania.

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym „Wnętrza 2010”

 

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2010
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2010

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x