Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2010

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Ściany i podłoga w salonie

Pozostaną z nami na długo, a zadanie przed nimi niełatwe: salonowe ściany i podłoga mają codziennie od nowa cieszyć nas swym widokiem. Nie znudzić się, ale i nie zmęczyć nadmierną ekspresją. A po latach zaliczyć na celujący dwa przedmioty: trwałość i funkcjonalność.

Klasyka gatunku

Ściany i podłoga w salonie
(fot. Komfort)
W aranżacjach klasycznych ścianom i podłodze przypada rola sztafażu – tła dla mebli i dekoracji. I nie ważne, czy będzie to klasyka historyzująca, czy nowoczesna. Bo klasyka w świecie wnętrz nie determinuje epoki; to kanon, wzorzec zbliżony do doskonałości. Dlatego urządzane w jej duchu wnętrze musimy oddać w ręce profesjonalnych wykonawców i ubrać w najlepsze gatunkowo materiały.

Zamiast dążyć do ekstrawagancji kolorystycznej, poszukajmy niekłótliwych barw z jednej rodziny. Ich połączenia nie muszą być banalne; wystarczy unikać wizualnej agresji. Równie starannie dobierajmy faktury, połysk rezerwując dla wybranych obszarów. Lśnić może posadzka ze szlachetnego gresu, marmuru lub granitu, albo też z pokrytego błyszczącym lakierem drewna. Na ścianach w cenie są powierzchnie matowe.

Gładką satynową powłokę uzyskamy używając farby emulsyjnej – te najlepsze są odporne na ścieranie, a nawet same skutecznie bronią się przed kurzem. Jako dodatkowy środek wyrazu możemy zastosować delikatną fakturę; stonowany efekt zapewniają farby z domieszkami minerałów (np. z drobinami kwarcu) lub tynki strukturalne na bazie naturalnych spoiw wapiennych, z dodatkiem kamiennego miału. Możemy w ten sposób wyczarować na ścianie szlachetny piaskowiec czy trawertyn lub pójść o krok dalej i... wybrać naturalną kamienną okładzinę.

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym „Wnętrza 2010”

 

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2010
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2010

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x