Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2012

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Wanny i natryski

Co lepsze: wanna czy prysznic? Wybierzmy wariant, który zapewni nam więcej odprężenia i satysfakcji. Albo… nie wybierajmy wcale. Zgarnijmy całą pulę!

Wanny i natryski
(fot. Kaldewei)
Nasze łazienki rosną, a wraz z nimi rosną nasze możliwości. W dużej łazience wanna nie kłóci się z kabiną natryskową. W bardzo dużej możemy pozwolić sobie na jeszcze więcej: wannę dwuosobową o niecodziennej formie, w dodatku demonstracyjnie wyeksponowaną w centralnym punkcie pomieszczenia, a także na kabinę o niestandardowych rozmiarach. Modele na planie koła, wydłużonego prostokąta czy muszli ślimaka wymagają znacznie więcej miejsca, niż kabina narożna o ćwierćkolistym rzucie.

Jeszcze więcej przestrzeni trzeba przeznaczyć na modną kabinę typu Walk In; nawet jeśli jej wymiary nie wykraczają poza standard, otwarta struktura sprawia, że musimy mieć wokół sporo wolnego miejsca, aby pryskająca woda nie zalała pozostałych łazienkowych urządzeń. Z tego samego powodu największy apetyt na przestrzeń ma natrysk pozbawiony kabiny. Wygląda bardzo efektownie i zapewnia nieograniczoną swobodę ruchów, ale tylko w naprawdę dużej łazience przysporzy nam więcej radości niż kłopotów. Paleta koncepcji estetycznych jest bardzo bogata. Odkąd do świata wanien triumfalnie wkroczyły nowoczesne kompozyty, tworzywa sztuczne i kolory, możemy zafundować sobie kąpiel w dowolnym odcieniu.

Znajdziemy też modele szklane, kamienne, drewniane i żeliwne, a obok form klasycznych kształty historyzujące lub zdecydowanie futurystyczne. Kabina nie musi być polistyrenowym prostopadłościanem; jej ściany mogą być szklane, a ramy – w dowolnym kolorze albo… może nie być ich wcale (rolę konstrukcji pełnią wtedy zawiasy). Możemy też wymurować ją i obłożyć kamienną lub szklaną mozaiką. Co wybrać?

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym "Wnętrza 2012"

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2012
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2012

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x