Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2012

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Umywalka, sedes, bidet

Umywalka, sedes i towarzyszący im coraz częściej bidet to „łazienkowy elementarz” – zestaw podstawowy, bez reszty oddany swoim funkcjom. Jednak mimo ściśle sanitarnego charakteru, urządzenia te w nowoczesnym wydaniu mogą mieć swój udział w dziele dekoracji wnętrza.

Sztuka wyboru

Umywalka, sedes, bidet
(fot. Roca)
W urządzenia sanitarne warto zaopatrywać się kompleksowo, dobierając jednocześnie cały zestaw. Wielu producentów oferuje bogate kolekcje sprzętów w różnych wersjach użytkowych; zwykle możemy wybrać rozmiar umywalki, sposób jej montażu (na szafce, w blacie, na stelażu, postumencie lub półpostumencie), a także stojącą lub podwieszaną wersję miski ustępowej i bidetu.

Dobór urządzeń z jednej linii wzorniczej zapewnia stylistyczny porządek i harmonię wystroju łazienki. Gwarantuje też jednolitość kolorystyki, ale tylko pod warunkiem, że nasze zakupy będą pochodzić z jednej dostawy, czyli z jednej partii produkcyjnej. Nawet sprzęty z tej samej firmy, jeśli wyprodukowano je w dużym odstępie czasu, mogą minimalnie różnić się od siebie odcieniem, dlatego łazienkę warto zagospodarowywać planowo.

Od zasady jednorodności jest jeden wyjątek. To umywalka. Wybór modelu z odmiennego tworzywa, w nieco innym stylu i kolorze, niż reszta wyposażenia, może okazać się rozwiązaniem bardzo efektownym. Wprawdzie w świecie sanitariatów ze względów higienicznych i technicznych wciąż króluje ceramika, ale już w dziedzinie umywalek swoboda materiałowa jest znacznie większa. Kompozyty kamienne, szkło, drewno i stal – każde z nich ma swoją specyfikę i w inny sposób inspiruje wyobraźnię projektantów.

 

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym "Wnętrza 2012"

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2012
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2012

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x