Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2012

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Meble i akcesoria łazienkowe

Ostatnie, ale niepoślednie – w wystroju łazienki równie istotne, jak urządzenia sanitarne. Bo oprócz tego, że powinny być atrakcyjne, wygodne w codziennym użytkowaniu i wyjątkowo trwałe, mają też inną, ważną dla ogólnej wymowy wnętrza rolę: muszą ukryć wszystko to, co ma pozostać w ukryciu

Meble i akcesoria łazienkowe
(fot. HTH)
Zakup mebli i akcesoriów do łazienki odbywa się zwykle na końcowym etapie jej aranżacji. Wielu z nas pozostawia na ostatnią chwilę nie tylko wycieczkę do sklepu, ale także decyzję o tym, jakie umeblowanie doda naszemu salonowi kąpielowemu najwięcej urody. Dlaczego? Bo zwykle brak nam czasu na spokojne zastanowienie, a poza tym, wstyd przyznać, o meblach i łazienkowych dodatkach na etapie projektu często po prostu zapominamy.

To prawda, że im lepsze planowanie, tym doskonalszy ostateczny efekt. Ale nawet poniewczasie nie warto załamywać rąk. Jeśli naszą łazienkę wykończyliśmy i wyposażyliśmy w stylu klasycznym, zharmonizowanym i dość zachowawczym – a jest to ulubiony przez Polaków model aranżacyjny – może się okazać, że „niechcący” stworzyliśmy idealne tło dla meblarskich eksperymentów. Proste formy urządzeń sanitarnych i stonowana gama kolorów: biel, beże, szarości – taka scenografia przyjmie chętnie zarówno szafki z barwnego lakierowanego MDF, jak i pokryte patyną dębowe antyki. Wybór należy do nas. Zatem – do dzieła!

Młoda moda

Nowoczesność to dziś prostota i lekkość formy: geometryczne linie podwieszanych szafek, modne komody i konsole na subtelnych nóżkach. To jednolita, ale żywa kolorystyka i miłe w dotyku powierzchnie, które dzięki warstwom ochronnym skutecznie stawiają czoła wodzie, a także gąbce i łagodnym detergentom. To również bogactwo rozwiązań funkcjonalnych: szufladki, przegródki, systemy bezuchwytowe i cichego domykania. Wreszcie humor w dodatkach – nowoczesna łazienka toleruje żywe kolory i tworzywa sztuczne.

 

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym "Wnętrza 2012"

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2012
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2012

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x