Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2012

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Planujemy przestrzeń dzienną

Formalnie czy nieoficjalnie, reprezentacyjnie czy raczej swojsko i przytulnie? Jak urządzić salon – wielofunkcyjną przestrzeń, w której krzyżują się ścieżki i upodobania wszystkich domowników? Odpowiedź jest prosta: komfortowo, pięknie i po swojemu!

Planujemy przestrzeń dzienną
(fot. de Sede)
Jeśli uważnie przyjrzymy się samym sobie, nasze działania z pewnością uwieńczy sukces. Aranżacja będzie bowiem idealna tylko wtedy, gdy sprosta naszym codziennym zwyczajom i oczekiwaniom. Co najczęściej robimy – lub chcielibyśmy robić – w salonie? Przesiadywać przy ogniu, słuchać muzyki w wygodnym fotelu, rozgrywać rodzinne turnieje scrabble` a czy może śledzić telewizyjne newsy leżąc na wygodnej kanapie… I oto mamy odpowiedź na pytanie, który element w naszym salonie powinien być najważniejszy. Elegancję i reprezentacyjny sznyt zapewni bogata oferta mebli, dodatków i materiałów wykończeniowych.

Na wszystko jest sposób. Małe wnętrze warto otworzyć na inne pomieszczenia: jadalnię, kuchnię, hol. Dodadzą mu przestrzeni jasne kolory i monolityczne, wtopione w tło umeblowanie, a także odpowiednie oświetlenie. Wydaje się, że równie trudno zagospodarować salon bardzo duży, o jakim marzą właściciele niewielkich domków; w rozległej przestrzeni „giną” meble i dekoracje. Ale taką przestrzeń można przecież podzielić. Najłatwiej to zrobić wyznaczając kilka odrębnych stref funkcjonalnych, na przykład wypoczynkową, telewizyjną i biblioteczną.

Narzędzi podziału jest wiele: można zbudować ceglaną lub fornirowaną ściankę, trejaż dla roślin, postawić parawan albo odpowiednio ustawić meble. Sofa nie musi stać karnie pod ścianą; wraz z miękkim dywanem, fotelami i stolikiem kawowym może tworzyć prawdziwą wyspę relaksu. W sklepach znajdziemy też sporo mebli wykończonych równie pieczołowicie z każdej strony – one także przydadzą się jako elementy wytyczające salonowe granice.

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym "Wnętrza 2012"

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2012
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2012

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x