Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2014

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Wanny i natryski

Zastanawianie się, co jest lepsze – wanna czy kabina – może zaprowadzić jedynie w ślepy zaułek. Wszak obie mają swoje wady i zalety, a wybór trzeba uzależnić od wielkości łazienki, a także potrzeb i stylu życia jej użytkowników.

TRUDNA DECYZJA

Na etapie wyposażania lub remontu niezbyt dużej łazienki, jej właściciele zwykle zadają sobie pytanie: wanna czy kabina? Przeprowadzają sondaż wśród znajomych, przeglądają fora w Internecie i niestety efekt zwykle jest taki, że… wiedzą tyle, co wcześniej. A to z tej prostej przyczyny, że każdy ma inne preferencje.

Jedni uwielbiają długie wylegiwanie się w ciepłej wodzie i dla nich łazienka bez wanny nie istnieje. Inni nie potrzebują rytuału kąpieli i wolą szybki prysznic – idealny, żeby zmyć rano z siebie resztki snu i popędzić do pracy. Wyższość kabiny prysznicowej nad wanną argumentują nie tylko oszczędnością czasu, ale przede wszystkim wody. Faktycznie, szybki natrysk nabije na nasz domowy licznik znaczniej mniej litrów. Wiemy jednak, że gdy jest miły i ciepły, sprawia, że zapominamy o rzeczywistości i wydłużamy toaletę.

Z drugiej strony – kąpiel w małej wannie, której na dodatek nie napełnimy po brzegi, też nie musi pochłaniać hektolitrów wody. Ponadto wiele osób wannę traktuje na co dzień jak kabinę prysznicową, nie napełniając jej po brzegi. Warto też dodać, że wanna bywa bardziej wszechstronna niż kabina. Wygodniej w niej umyć małe dziecko (a dzieci uwielbiają wylegiwanie się w wodzie!), można też uprać dużą rzecz. Kabina nie nadaje się do tego – wyjątkiem jest taka, która ma głęboki brodzik.

fot. DURAVIT

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2014Zamów ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2014

Jak wiadomo, żyjemy w ciekawych czasach. Galopujące tempo życia, dostarcza nam bogactwa emocji i wrażeń – dlatego tym bardziej ważne jest, by nasz więcej...

Zobacz inne numery
Pozostałe artykuły
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Dlaczego warto się zapisać?
Aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.     
Dlaczego warto się zapisać?
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl;
- zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe