Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2014

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Baterie łazienkowe

Piękne i oryginalne baterie mogą budzić prawdziwe pożądanie. Mają zadziwiające formy i niezwykłe kolory. Bywają dekorowane kryształami i kolorową ceramiką. Często projektują je znani designerzy. Jednocześnie producenci zgodnie z ekomodą, stosują w bateriach rozwiązania oszczędzające wodę.

ZBIERZ KOLEKCJĘ

Producenci zachęcają do kupowania kompletu baterii łazienkowych, czyli elementów pochodzących z tej samej kolekcji. I słusznie, bo dzięki temu nie mnożymy kolorów i stylów w jednym pomieszczeniu. To ograniczenie nie musi oznaczać ubogiego wyboru, bowiem zwykle seria obejmuje kilkanaście lub kilkadziesiąt elementów. Są w niej nie tylko baterie natryskowe, umywalkowe, bidetowe i wannowe, ale też termostaty, główki i głowice natryskowe. Do tego dochodzą najróżniejsze wersje baterii.

Na przykład bateria umywalkowa w ramach jednej kolekcji bywa oferowana w wersji stojącej na obrzeżu umywalki, stojącej nablatowej (do montażu np. na blacie szafki ma nieco wyższy korpus), ściennej natynkowej (typowa, z widocznym korpusem) i podtynkowej (widoczna jest tylko wylewka i uchwyt sterujący). Baterie wannowe i natryskowe również mogą mieć wiele wersji. W jednej kolekcji można znaleźć zarówno baterię wannową ścienną (natynkową lub podtynkową), jak i do montażu na obrzeżu wanny, a wśród nich wersje z zestawem prysznicowym (i przełącznikiem do zmiany źródła wody) lub bez niego.

Ponadto kolekcje coraz częściej wzbogacane są o modele nietypowe, takie jak baterie umywalkowe i wannowe do montażu w posadzce, wyróżniające się wysokim (ok. 110 i 80 cm) korpusem.

fot. KOHLER

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2014
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2014

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x