Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2014

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Grzejniki łazienkowe

Najpopularniejsze grzejniki łazienkowe to drabinki, czyli dwa pionowe kolektory i rzędy poprzecznych rurek. Na rynku istnieje jednak wiele innych ciekawych propozycji, bowiem formy grzejników to dziś już niemal wyłącznie sprawa wyobraźni projektantów. Technologia jest na tyle zaawansowana, że praktycznie nie narzuca ograniczeń.

MOMENT WYBORU

Wiele nowoczesnych grzejników, które można z powodzeniem stosować w łazience, to niemal dzieła sztuki użytkowej. Jednak o wyborze konkretnego modelu powinny decydować głównie parametry techniczne i względy instalacyjne. Jeśli chcemy wymienić stary grzejnik żeliwny bez przebudowy instalacji, najlepiej wybrać aluminiowy, ponieważ najłatwiej go dopasować pod względem mocy, wymiarów i rozstawu króćców przyłączeniowych.

Z aluminium powstają przede wszystkim modele członowe. Nie nadają się one do instalacji z miedzi, bowiem reakcje chemiczne spowodują jej szybką korozję. W tym przypadku, zamiast aluminiowych, lepsze będą grzejniki stalowe.

Ze stali wykonywane są przeważnie „drabinki” i grzejniki płytowe, stosowane zwykle w innych pomieszczeniach domu. Jeśli w łazience jest mało miejsca, warto zastanowić się nad modelem konwektorowym, który w stosunku do rozmiarów ma największą moc.

Grzejnik konwektorowy może być przyłączany do c.o. Element grzejny – miedziana rura w kształcie litery U – umieszczony jest pod obudową. Oddaje on ciepło do góry, dlatego powinien być instalowany możliwie nisko. Wyżej lokujemy zwykłe drabinki, które ciepło oddają całą powierzchnią, we wszystkich kierunkach. Przy okazji, na kolektorach można wieszać ręczniki.

fot. ZEHNDER POLSKA

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2014Zamów ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2014

Jak wiadomo, żyjemy w ciekawych czasach. Galopujące tempo życia, dostarcza nam bogactwa emocji i wrażeń – dlatego tym bardziej ważne jest, by nasz więcej...

Zobacz inne numery
Pozostałe artykuły
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Dlaczego warto się zapisać?
Aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.     
Dlaczego warto się zapisać?
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl;
- zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe