Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2014

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Urządzamy pokój dziecka

Pokój dziecka to miejsce zabawy i wypoczynku. Przestrzeń odzwierciedlająca osobowość i zainteresowania małego lokatora. Warto dobrze przemyśleć wybór mebli i dodatków, a przy okazji podpowiadać, proponować i kształtować wyczucie dobrego smaku od najmłodszych lat.

MEBLE NA LATA

Gdy urządzamy pokój malucha, zaczynamy od mebli, takich jak łóżeczko ze szczebelkami i komoda z przewijakiem. W miarę jak dziecko dorasta, zmieniamy wystrój. Czasem trudno to zrobić, mając już wcześniej kupione meble, niezbyt trafione i mało przyszłościowe. Warto więc od początku robić zakupy z myślą o tym, jak będą się sprawdzały za dwa, trzy, czy nawet sześć lat.

Lepiej zainwestować w łóżeczko rosnące z dzieckiem, które z małego, ze szczebelkami, można przeobrazić w tapczanik – zdejmując boki i wydłużając spód. Niektóre zestawy mebli są tak pomyślane, że mogą służyć dziecku przez kilkanaście lat. Poza łóżeczkiem zmienić można wygląd szafy, przekładając drzwi z wizerunkiem misia na drugą, gładką stronę. Do wielu kolekcji producenci zapewniają możliwość dokupienia kolejnych elementów, takich jak np. biurko, które nie jest potrzebne jeszcze dwulatkowi, ale przyda się już pierwszoklasiście.

Warto zaoszczędzić, kupując rozwojowe zestawy, bo i tak wiele elementów dekoracyjnych, takich jak tapeta w misie, trzeba będzie z czasem wymienić. Jako długodystansowe rozwiązanie sprawdzą się stonowane kolory. W pokojach niemowlaków można zastosować bardzo modne pastele (szczególnie ecru, biel wełny lub perłowe szarości) w jednym lub dwóch odcieniach.

fot. BABYVIP

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2014Zamów ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2014

Jak wiadomo, żyjemy w ciekawych czasach. Galopujące tempo życia, dostarcza nam bogactwa emocji i wrażeń – dlatego tym bardziej ważne jest, by nasz więcej...

Zobacz inne numery
Pozostałe artykuły
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Dlaczego warto się zapisać?
Aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.     
Dlaczego warto się zapisać?
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl;
- zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe