Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2014

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Kominki i piece

Kominek skupia wokół siebie domowników, tworzy atmosferę i bywa prawdziwą ozdobą wnętrza. Może też pełnić funkcję ogrzewania domu. Wszystko zależy od tego, jaki model wybierzemy.

PIERWSZE WRAŻENIE

Wspaniałe kamienne kominki powstawały już w XV wieku, ale najbardziej dekoracyjne obudowy palenisk – z marmuru, granitu czy drewna egzotycznego – pojawiły się w XVIII wieku. Dziś są one chętnie kopiowane i cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Przeciwwagą dla nich są minimalistyczne nowoczesne portale, idealnie dopasowane do przestronnych, współczesnych wnętrz.

Na jaką wersję się zdecydować? Wszystko zależy od charakteru pomieszczenia, w którym ma powstać kominek. Jeśli jest ono skromniejszych rozmiarów, a jego wystrój odbiega od klasycznej elegancji, lepiej zamówić mniej okazałą obudowę, np. w stylu rustykalnym, ze schowkiem na polana. Ten ostatni element stał się atrakcyjnym dodatkiem do minimalistycznych modeli nowoczesnych i często tworzy całość z obudową oraz wkładem. Współczesne obudowy wykonuje się najczęściej z granitu, marmuru, trawertynu, łupka, a także wapienia lub piaskowca.

Trzeba przyznać, że największe wrażenie robią właśnie kominki nowoczesne – np. w postaci niezabudowanej, zwisającej ze stropu rury zakończonej otwartym paleniskiem lub modele z wkładem dwustronnym lub trójstronnym, instalowane w ścianie działowej tak, by ich wnętrze można było podziwiać z obu pomieszczeń.

fot. KOPERFAM

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2014Zamów ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2014

Jak wiadomo, żyjemy w ciekawych czasach. Galopujące tempo życia, dostarcza nam bogactwa emocji i wrażeń – dlatego tym bardziej ważne jest, by nasz więcej...

Zobacz inne numery
Pozostałe artykuły
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Dlaczego warto się zapisać?
Aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.     
Dlaczego warto się zapisać?
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl;
- zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe