Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2015

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Umywalki, sedesy, bidety

Choć umywalka, sedes, a od pewnego czasu także i bidet, należą do podstawowego łazienkowego standardu, ich formy wciąż potrafią nas zadziwić. Okazuje się, że nasza fantazja może znaleźć wyraz w tych właśnie najbardziej zasadniczych urządzeniach!

HARMONIJNA RÓŻNORODNOŚĆ

Jeśli chodzi o podstawowy asortyment w dziedzinie łazienkowej higieny, najpopularniejsza jest oczywiście biała ceramika. To materiał, który budzi silne skojarzenia z nieskazitelną czystością, a na takim właśnie wrażeniu zależy nam w łazience. Postarajmy się nie zepsuć go pochopnymi wyborami. Biel ma niejedno oblicze; jeśli zdecydujemy się na urządzenia od różnych producentów czy z różnych kolekcji tej samej firmy, grozi nam bałagan estetyczny. Nawet jeśli sprzęty będą do siebie pasowały kształtem, odcień tworzywa może być znacząco inny.

Można natomiast – a czasem nawet warto – wprowadzić różnorodność zamierzoną, zestawiając parę bliźniaczych sanitariatów z efektowną umywalką z zupełnie odmiennego materiału: kamienia, konglomeratu mineralnego, drewna lub szkła. W towarzystwie takiej „gwiazdy” artyści drugiego planu – sedes i bidet – powinni zachować dyskrecję i umiar. Im prostsza będzie ich forma, tym większe wrażenie zrobi uroda nietypowej umywalkowej misy.

Umywalki niecodzienne – te zabawne, wykonane z kolorowych tworzyw, ale także stalowe, nawiązujące surowością formy do estetyki loftu, albo przeciwnie, wyjątkowo dekoracyjne, o arystokratycznych pałacowych konotacjach – z reguły sprawdzają się doskonale jako element toalety gościnnej. Występują tam zwykle jedynie w sąsiedztwie miski WC i nielicznych detali, co tylko podkreśla ich wyjątkowość. Warto wykorzystać okazję i zadziwić gości!

fot. RAVAK

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2015
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2015

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x