Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2015

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Meble i akcesoria łazienkowe

Ukryją wszystko, czego nie chcemy pokazywać. Dodadzą łazience urody i szyku. W zależności od naszej decyzji, podkreślą albo ostatecznie określą styl aranżacji. Meble i akcesoria to końcowy etap wnętrzarskiej kreacji, ale ich wpływ na ostateczny efekt i na nasz komfort jest nie do przecenienia.

MOŻLIWOŚCI MANEWRU

Regały, szafki, wieszaki i uchwyty to zespół, który jako ostatni wkracza na łazienkową scenę. Po ich zamontowaniu pozostaje już tylko ustawić mydelniczki, flakony i rozłożyć dywaniki. A jednak to właśnie na tym etapie wnętrze zyskuje ostatni estetyczny szlif, dlatego zamiast niecierpliwie dążyć do zakończenia prac, warto poświęcić mu więcej czasu i uwagi. Komplet meblowy to pojęcie, które jest synonimem wygody – przecież najprościej urządzić wnętrze łazienki za pomocą gotowego zestawu.

Takie rozwiązanie ma niezaprzeczalne zalety: nie musimy łamać głowy nad dopasowaniem poszczególnych elementów, bo producent zrobił to za nas. Kolekcje mebli o specjalnym przeznaczeniu są też z reguły przystosowane do panujących w łazience specyficznych warunków i dobrze zaspokajają elementarne wymagania funkcjonalne.

Do niedawna jednak zakup mebli "w komplecie" miał poważną wadę: skazywał nas na monotonię, wprowadzając do łazienki schemat. Na szczęście współczesna oferta producentów pozwala o tym zapomnieć. Dziś kupując jedną kolekcję, kupujemy zwykle wiele możliwości. Zdarza się, że ten sam mebel może stać na nóżkach lub wisieć na ścianie, w dodatku poziomo bądź pionowo. Dla uzyskania efektu świeżości, warto jednak połączyć komfort, jaki zapewniają meble systemowe, z akcentem indywidualizmu. Wzbogaćmy naszą łazienkę o choćby jeden element „obcy”: oryginalny taboret, komódkę czy lustro z innej bajki. Odrobina kontrkultury nie zaszkodziła jeszcze żadnemu systemowi.

fot. BISK

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2015
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2015

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x