Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2015

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Ściany i podłogi

Choć traktowane drugoplanowo, mają do spełnienia wiele ważnych ról. Kuchenne ściany i podłoga muszą być przede wszystkim trwałe, odporne i łatwe do utrzymania w czystości, ale mogą także narzucić wnętrzu styl i nadać charakter.

URZĄDZANIE „OD KUCHNI”

Z doświadczeń własnych i znajomych wiemy, że to kuchnia najszybciej domaga się remontu, zwykle już po kilku latach eksploatacji domu, gdyż jest miejscem narażonym na działanie największej liczby negatywnych czynników. Obok grającej pierwsze skrzypce wilgoci, grożą jej tłuste opary i osady, a także intensywniejsza niż w innych pomieszczeniach eksploatacja. Dlatego kuchenne ściany i sufit jako pierwsze wymagają odświeżenia, a kuchenna podłoga – renowacji lub wymiany. Jednak dziś można swoją kuchnię przeciw tym zagrożeniom skutecznie uzbroić. Wybór materiałów i systemów wykończeniowych, które oprą się niszczącemu działaniu gorącej pary wodnej, tłuszczów, kwasów, a także spadających pokrywek i noży, jest wyjątkowo bogaty, a ich atrakcyjność pozwala zapomnieć o użytkowym przeznaczeniu.

Znajdziemy więc nienasiąkliwy kamień i trudno zapalne forniry, szkło, na którym nie zostają odciski palców i laminaty odporne niczym stal. Dzięki nowym technologiom, możemy też zaszaleć w dziedzinie estetyki. Warto, zwłaszcza jeżeli nasza kuchnia jest częścią strefy dziennej! Ściany i podłoga mogą stać się wówczas elementem wystroju salonu lub wyróżnić miejsce przyrządzania posiłków jako strefę wspólną, ale jednak odrębną.

A jak szaleć ze smakiem? Nie łączmy wzorów – w kuchni zwykle i tak mamy do czynienia z natłokiem detali. Do wzorzystej ściany dobierzmy jednolitą podłogę i meble. Możemy za to mieszać faktury: jeśli fronty szafek są matowe, uzupełnijmy je podświetlaną szybą lub opalizującą mozaiką. Takie zabiegi przynoszą zwykle zaskakująco atrakcyjne efekty.

fot. HTH

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2015
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2015

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x