Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2015

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Zlewozmywaki i baterie

W kuchni sięgamy do nich częściej, niż nam się wydaje. Jak często – dowiadujemy się podczas awarii wodociągu. Zlewozmywak i bateria to zwykle pierwszy i ostatni przystanek wieloetapowego procesu kulinarnego. Korzystając z nich, możemy się dziś cieszyć pełnią komfortu.

ZGRANA PARA

Mogą tworzyć zespół ze stali, ale także duet zbudowany z różnych materiałów. Lśniąca chromem bateria będzie się świetnie komponowała zarówno ze zlewozmywakiem z kompozytu mineralnego, jak i ze zlewem ceramicznym, ukształtowanym na podobieństwo wzorów sprzed stulecia. Do tych materiałów należy dodać szkło, które coraz częściej bywa elementem zlewozmywakowej obudowy (jako budulec samej misy jest zbyt kruche) oraz kamień, z którego powstają zlewy monolityczne, zintegrowane z blatem. Co więcej, armatura też może być wzbogacona innym tworzywem; staromodne krany z ceramicznymi kurkami czy baterie o konglomeratowych korpusach nie należą dziś do rzadkości. Dzięki tym możliwościom łatwo skomponować stanowisko pracy, które oprócz komfortu i ergonomii, zapewni nam przyjemne wrażenia estetyczne.

W kwestii właściwości praktycznych proponowane są baterie z wyciąganymi wylewkami, które stają się powoli standardem. Z ich użyciem dużo łatwiej opłukać duży garnek czy wyszorowany zlew bądź napełnić wysoki wazon. Na zmywak trafiła też elektronika; kurki i uchwyty do regulacji strumienia coraz częściej zastępują pokrętła z ledowym podświetleniem, w których kolor światła informuje o temperaturze wody. Można też dostać armaturę z podświetlanymi wylewkami, a także z włącznikami sensorowymi.

fot. BLANCO

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2015
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2015

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x