Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2015

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Kolory

Odgrywają kluczową rolę we wnętrzu. Odpowiednio dobrane mogą optycznie powiększyć pomieszczenie, ukryć jego mankamenty i… wprawić nas w dobry nastrój. Mowa oczywiście o kolorach.

PRZEJDŹ PRZEZ CZERWIEŃ I ŚPIJ W NIEBIESKIM

Wybór kolorów do wnętrza nie jest łatwy. Wiąże się z wieloma aspektami, m.in. z podziałem domu na pomieszczenia i przypisane im funkcje – inne kolory zastosujemy w sypialni, inne w gabinecie, a jeszcze inne w salonie. Nie bez znaczenia są też nasze preferencje i to, jak barwy wpływają na zmysły, jakie wywołują skojarzenia i emocje, jak działają na nasze samopoczucie. Zanim zdecydujemy się na jeden z kolorów, warto wiedzieć, jakie cechy przypisywane są poszczególnym z nich, by potem nie przeżywać przykrej niespodzianki i uniknąć szybkiego przemalowywania ścian. Wyróżniamy kolory zimne i ciepłe, pobudzające i uspokajające. Kierując się tą wiedzą, powinniśmy unikać czerwieni i intensywnego fioletu w sypialni i pokoju do pracy, bo wzmacniają emocje, dodają energii.

W tych pomieszczeniach lepiej zdecydować się na niebieski lub błękitny. Czerwień zarezerwujmy np. dla holu. Jeśli zależy nam na stworzeniu atmosfery przytulności i ciepła oraz poczuciu bezpieczeństwa, spójrzmy przyjaźnie na brązy i beże. Sprawdzą się w salonie i bibliotece. Są świetnym tłem dla barwnych dodatków. Idealne tło stanowi też kolor szary, który jest doskonały do wnętrz nowoczesnych i „męskich”. Kolorem tła jest też biel we wszystkich swoich odcieniach. Ponieważ to kolor neutralny, można go śmiało polecać niezdecydowanym do wszystkich pomieszczeń.

fot. BM POLSKA

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2015
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2015

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x