Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2015

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Pokój dla dzieci

Pokój dziecięcy spełnia wiele funkcji. Jest jednocześnie sypialnią, pokojem do nauki, miejscem do zabawy i przyjmowania gości. Jego urządzanie to wielka przyjemność, ale też nie lada wyzwanie.

RZECZY WAGI CIĘŻKIEJ

Aranżując pokój dziecka musimy pamiętać, że będzie to najbardziej zmieniające się pomieszczenie w domu. By ułatwić sobie pracę, działajmy według planu.

Zacznijmy od mebli. Niemowlak potrzebuje łóżeczka. Dobre modele mają trzy poziomy materaca, wyjmowane szczebelki i miękkie osłonki. Ważna okaże się pojemna komoda, w której pomieścimy stosy śpiochów i pieluch. Równie istotnym elementem jest przewijak, który stawiamy na komodzie lub łóżeczku, czyli koniecznie mniej więcej na wysokości własnego pasa. Musi on leżeć stabilnie, dlatego wybierajmy kompatybilne zestawy komoda + przewijak lub łóżeczko + przewijak.

Choć wydaje się to odległą przyszłością, pomyślmy od razu o tym, że w pokoju, oprócz pojemników na powiększającą się w zastraszającym tempie górę zabawek, muszą zmieścić się również biurko i regał na książki. Byłoby idealnie, gdyby seria mebli, które wcześniej kupiliśmy, nie zniknęła z rynku od razu. Na to jednak trudno liczyć. Można za to przezornie wybrać meble o klasycznej formie, białe lub w naturalnym kolorze drewna, do których łatwo dobierzemy dodatkowe elementy.

fot. ALTAMODA

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2015
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2015

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x