Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2015

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Sztuka dekoracji okna

Świeżo urządzone, ale pozbawione zasłon wnętrze zawsze wydaje się niedokończone. By satysfakcja była pełna, a odpoczynek zasłużony, warto jak najszybciej wybrać swój sposób na dekorację okien.

TRADYCJA BIERZE GÓRĘ

Sposobów ozdabiania i zasłaniania okien jest całkiem sporo, jednak w naszych domach zdecydowanie przeważa jeden – firanki i zasłony. Po części wynika to z przywiązania do tradycji, ale prawdą jest, że tkaniny doskonale sprawdzają się jako dekoracja i uzupełniają wnętrze. Zasłaniając nimi okno, tworzymy w domu przytulne gniazdko. Odsłaniając – pozwalamy, by słońce przeniknęło do środka.

Firanki są elementem ozdobnym, a przy tym kryją niedoskonałości wnęki okiennej lub tego, co widać z okna. Zanim kupimy zasłony i firany, trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chcemy, by (poza funkcją regulacji dopływu światła dziennego) zasłony były same w sobie ozdobą i odwracały uwagę od widoku z okna, czy też odwrotnie mają go podkreślić.

W pierwszym przypadku, wybierzmy kotary przykuwające wzrok wzorem, kolorami lub fakturą. Sprawa jest o tyle trudna, że musimy zachować dostęp słońca, ale jednocześnie wybrać firany o dość gęstym splocie, które sprawią, że obraz nieatrakcyjnej ulicy czy bloku nieco rozmyje się i zblednie. Jeśli natomiast chcemy wyeksponować to, co widać za oknem, postawmy na tkaniny stonowane, nieprzyciągające uwagi i przejrzyste firanki.

fot. DECOON

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2015
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2015

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x