Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Ściany i podłogi w łazience

Ściany i podłoga to łazienkowe struktury ochronne, które swoją odpornością na wilgoć mają zapewnić nam swobodę. Ważne też, by nie przysparzały problemów przy sprzątaniu. Jeśli w dodatku będą zachwycać urodą i oryginalnością, to znaczy, że dokonaliśmy wyboru doskonałego.

 Ściany i podłogi w łazience

AKCJA: NOBILITACJA

Dawniej zunifikowane i jednoznaczne, dziś ukazują zupełnie nowe oblicze. Ściany i podłoga w łazience, w zależności od sposobu ich wykończenia, bywają tłem, lecz coraz częściej wysuwają się na pierwszy plan. Z uwagi na swoją dużą powierzchnię działają „totalnie”, dlatego nasza decyzja powinna być przemyślana. Jeśli na łazienkowej scenie rozdzieliliśmy już pierwszoplanowe role – kupiliśmy wannę o spektakularnym kształcie, wzorzystą ceramikę sanitarną lub ekstrawaganckie meble – pozostawmy ścianom i posadzce funkcję udanego dopełnienia.

Stonowane powierzchnie skuteczniej podkreślą wdzięk urządzeń, zapewniając pożądany efekt. Ale możemy też zagrać odwrotną kartą: wybrać kolory i faktury, obok których nie da się przejść objętnie – efektowne i przyciągające uwagę. Ścienna estetyka może narzucić wnętrzu nastrój. Mroczny i teatralny, rozjaśniony ciekawym oświetleniem. Ekskluzywny, przesycony klimatem luksusu. Bezpretensjonalny, przyjazny i bliski naturze. Wszystko zależy od tego, czy postawimy na elementy drobne czy wielkoformatowe, matowe czy połyskliwe, gładkie czy wzorzyste, w ciepłej czy w chłodnej tonacji kolorów.

Ciekawe efekty przynoszą scenariusze aranżacyjne oparte na zasadzie kontrastu. Dwugłos czerni i bieli, połysku i matu, kamienia i szkła czy drewna bywa niezwykle efektowny i z reguły dobrze służy obu stronom.

fot. FIORA.PL

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x