Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Wanny i kabiny

Wanna czy natrysk? Cóż najlepiej jedno i drugie. Jeśli jednak brakuje nam miejsca, trzeba wybierać. Ale nawet wtedy możemy przecież zdecydować się na produkt, który łączy zalety obu rozwiązań: wannę z parawanem lub kabinę z wygodnym siedziskiem.

 Wanny i kabiny

KĄPIELOWA PALETA

Niezależnie od bezdyskusyjnych zalet kabin natryskowych, to właśnie wanna jest symbolem łazienkowego luksusu. Zapewnia nam relaks i odprężenie najwyższej próby, a z uwagi na atrakcyjność oferty rynkowej, może też być ozdobą łazienki. Dlatego nawet jeśli z powodu braku czasu nie mamy szans skorzystać z niej częściej niż raz w miesiącu, a metraż pomieszczenia na to pozwala, zdecydujmy się na wannę. Już sam rzut oka na komfortowe stanowisko relaksującej kąpieli działa korzystnie na samopoczucie.

Jeśli chodzi o materiały, wybór mamy dziś naprawdę bogaty. Obok najczęściej stosowanego akrylu sanitarnego znajdziemy też kompozyty mineralne, stal emaliowaną, miedź, szkło, kamień i zaimpregnowane drewno klejone. Wanny akrylowe są w tym gronie najtańsze, a ich oferta jest bardzo zróżnicowana; akryl łatwo daje się formować, można go także barwić w masie i zadrukowywać dowolnymi wzorami. Kolorowe bywają też wanny stalowe – tu pożądany odcień uzyskuje się przez nałożenie barwnej emalii.

W przypadku najdroższych wanien kamiennych – zazwyczaj zbudowanych z monolitycznego bloku granitu lub marmuru – należy przewidzieć odpowiednią nośność posadzki bądź stropu, na których będą ustawione; niecka z kamienia naturalnego wypełniona kilkuset litrami wody może ważyć grubo ponad tonę.

fot. TEUCO

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x