Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Umywalki, sedesy, bidety

Wprawdzie niedawno trudno było to sobie wyobrazić, ale dziś ozdobą łazienki może być nie tylko designerska umywalka. Do grona dekoracji dołączyły miski WC i bidety.

 Umywalki, sedesy, bidety

PIERWSZA DAMA

W dziedzinie dekoracyjności to właśnie ona – umywalka – wysuwa się na pozycję liderki. Sedes i bidet, choćby najbardziej efektowne, muszą pozostać aktorami drugiego planu ze względu na poczucie prywatności, jakie powinny zapewnić użytkownikom. Umywalka z reguły przyjmuje na siebie pierwsze spojrzenie; to ją zwykle sytuujemy w najbardziej eksponowanym miejscu łazienki. Dlatego oprócz atrakcyjnej oprawy – ciekawego oświetlenia i pięknego lustra – warto zadbać o to, by ona sama była czymś więcej, niż tylko urządzeniem sanitarnym, którego wygląd dosadnie zawiadamia o funkcji.

Jeśli chodzi o dobór stylu umywalki, istnieją dwie szkoły. Jedna z nich nakazuje zakup modelu z kolekcji – tej samej, z której pochodzą pozostałe urządzenia w łazience. Gwarantuje nam to harmonię stylistyczną i poczucie estetycznego porządku. Ciekawszy efekt może jednak zapewnić konkurencyjny pomysł: wybór misy skontrastowanej z resztą wystroju kształtem, kolorem, a nawet materiałem. Jeżeli zdecydujemy się na to rozwiązanie, ze znalezieniem odpowiedniego modelu nie będziemy mieć problemu; od kilku lat rynek skutecznie podbija ceramika kolorowa (nawet wielokolorowa), formowana ręcznie, a także wzorzysta.

W dodatku modele ceramiczne nie wyczerpują naszych możliwości. Dostaniemy też bardzo odporne umywalki z konglomeratów – mieszanek drobnych frakcji kruszyw połączonych mocnym, najczęściej żywicznym spoiwem. Obok nich – wielobarwne modele z innowacyjnych tworzyw sztucznych o recepturze chronionej przez producentów patentem. Delikatne wizualnie umywalki szklane, lśniące stalowe i miedziane, a nawet niezwykle oryginalne drewniane, które – dzięki zastosowaniu zaawansowanych powłok zabezpieczających – pozostają całkowicie wodoodporne.

fot. TECE

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x