Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Grzejniki łazienkowe

Te z zasilaniem elektrycznym lub grzałką przydają się także latem, kiedy system grzewczy wraz z podłogówką mają wakacje. Ale nawet grzejniki wodne pełnią swoje funkcje przez okrągły rok – jako wieszaki, dodatkowe źródła światła, ścianki lub po prostu frapujące dekoracje.

 Grzejniki łazienkowe

W MOCY SIŁA

Choć pokusa, by wybrać grzejnik ze względu na urodę, jest ogromna – wystarczy przejrzeć modele prezentowane na tych stronach – kryterium decydującym powinna być jego moc. Na szczęście, większość egzemplarzy występuje dziś w kilku wariantach o zróżnicowanym potencjale. Przyjmuje się, że dla utrzymania komfortowej temperatury (ok. 25°C) niezbędne jest 100–125 W/m2 wnętrza. Wzór ten dotyczy jednak pomieszczenia o określonych parametrach: przeciętnej wysokości (od 2,50 do 2,80 m) i efektywnej izolacji.

Łazienka bardzo wysoka, mieszcząca się w starym, słabo ocieplonym budynku – zwłaszcza jeśli jedna lub dwie z jej ścian są ścianami szczytowymi – będzie wymagała wydajniejszych grzejników. Komfort cieplny obniża też duża powierzchnia okien, szczególnie jeśli są to okna nieszczelne o niskiej termoizolacyjności. Jeżeli te niekorzystne czynniki nałożą się na siebie, moc planowanych grzejników warto nawet podwoić.

Do wyboru mamy najekonomiczniejsze modele wodne (współpracujące z urządzeniem grzewczym i działające od jesieni do wiosny), wodno-elektryczne z dodatkową grzałką oraz najdroższe w eksploatacji elektryczne – zasilane z sieci i działające niezależnie od pracy kotła. Te ostatnie ze względu na niską bezwładność cieplną i możliwość montażu złożonego programatora – dają nam jednak największe możliwości w zakresie reżyserowania temperatury w pomieszczeniu.

fot. SWIATLAZIENEK.COM.PL

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x