Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Hydromasaż

Zimny prysznic? Dziś to za mało. Obecnie możemy zatrudnić wodę na etacie masażysty, fizjoterapeuty, a nawet – bez mała – hipnotyzera. Wszystko to dzięki nowoczesnym panelom masującym, wielofunkcyjnym kabinom i cudownie relaksującym wannom z hydromasażem.

 Hydromasaż

ŻYWIOŁ DEMOKRATYCZNY

Terapia wodna, w odróżnieniu np. od wysokotemperaturowych seansów w saunie, jest dobra dla prawie każdego; przeciwwskazaniem mogą być jedynie przewlekłe schorzenia skóry. Na szali plusów i minusów przeważają jednak te pierwsze. Hydromasaż jest pomocny w leczeniu zaburzeń krążenia, schorzeń kręgosłupa, obrzęku stawów, reumatyzmu, bezsenności, cellulitu i nadwagi. Przyspieszając metabolizm, wspomaga zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne, a także stymuluje i w niezrównany sposób relaksuje nasz układ nerwowy. Wybór urządzenia to już kwestia upodobań. Panel prysznicowy działa bardziej pobudzająco, wanna z kolei daje np. możliwość zastosowania aromaterapii. Jeśli zdecydujemy się na kabinę z hydromasażem i funkcją łaźni parowej, możemy korzystać z wielu udogodnień jednocześnie.

(NIEZA)WODNI SPRZYMIERZEŃCY

Wybierając wannę z funkcją hydromasażu, nie oszczędzajmy za wszelką cenę. Urządzenia te w razie awarii są niełatwe w konserwacji, dlatego powinny działać bezpiecznie przez długie lata. Zwróćmy uwagę na to, czy system ma opcję dezynfekcji i samoczyszczenia, a także czy – oprócz tradycyjnego masażu wodnego – daje możliwość zabiegu wodno-powietrznego i powietrznego (tzw. perełkowego). To ważne nie tylko z uwagi na przyjemność, jaką tego typu masaż zapewnia.

Domieszka powietrza zwiększa ciśnienie, intensywność i efektywność zabiegu, a także dotlenia skórę, co przy długotrwałym zanurzeniu jest bardzo korzystne. Do elementów podnoszących komfort hydroterapii należy oczywiście sterowanie elektroniczne, najlepiej takie, które umożliwia programowanie seansu i zapis ustawień. Wspaniałym dodatkiem będzie też barwne światło; wpływ kolorów spotęguje pozytywne działanie hydromasażu.

fot. TEUCO

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x