Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Ściany i podłogi w kuchni

Są tłem, ale mogą być także ozdobą. A jednak walory estetyczne kuchennych ścian i podłogi nie powinny przesłonić ich zalet praktycznych, które w miejscu intensywnej pracy "na gorąco" są nie mniej istotne od urody.

 Ściany i podłogi w kuchni

PŁASZCZYZNOWE DYLEMATY

Wybierając sposób wykończenia kuchennych ścian i podłogi, mamy do rozważenia kilka kwestii. Pierwsza z nich to trwałość i odporność – tutaj wszelkie powierzchnie, zarówno poziome, jak i pionowe, powinna cechować niewrażliwość na zmiany temperatury i wilgotności, działanie chemii (tej naturalnej, zawartej w niektórych produktach spożywczych, oraz syntetycznej, wchodzącej w skład domowych środków czyszczących), a także na uszkodzenia mechaniczne, których potencjalnym źródłem są noże, tłuczki, garnki czy stołowe szkło. Na tym nie kończą się jednak kryteria wyboru.

Musimy też określić najbliższy nam styl kuchennego wnętrza; zdecydować, czy jego kulinarną specyfikę chcemy wyeksponować, czy – przeciwnie – pragniemy zamaskować oczywistość funkcji. Jest to istotne zwłaszcza wtedy, gdy kuchnia jest częścią otwartej strefy dziennej. Zwykle bywa widoczna z salonu, dlatego nad charakterem tego widoku warto się zastanowić, a kolorystyka oraz faktura ścian i posadzki mają na niego niebagatelny wpływ.

Strefę kuchenną można wyodrębnić gatunkiem podłogi, ale dzięki najnowszym technologiom posadzkowym można ją również harmonijnie scalić z jadalnią i pokojem dziennym. Podobna zasada dotyczy ścian, dlatego decyzja o randze, jaką nadamy kuchennemu wnętrzu, zależy tylko od nas.

fot. BLACK RED WHITE

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2016Zamów ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2016

Nawet korzystając z pomocy architekta wnętrz dobrze mieć już jasno sprecyzowane oczekiwania. Musimy przeanalizować nasze potrzeby i przyzwyczajenia więcej...

Zobacz inne numery
Pozostałe artykuły
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Dlaczego warto się zapisać?
Aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.     
Dlaczego warto się zapisać?
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl;
- zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe