Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Ściany i podłogi w kuchni

Są tłem, ale mogą być także ozdobą. A jednak walory estetyczne kuchennych ścian i podłogi nie powinny przesłonić ich zalet praktycznych, które w miejscu intensywnej pracy "na gorąco" są nie mniej istotne od urody.

 Ściany i podłogi w kuchni

PŁASZCZYZNOWE DYLEMATY

Wybierając sposób wykończenia kuchennych ścian i podłogi, mamy do rozważenia kilka kwestii. Pierwsza z nich to trwałość i odporność – tutaj wszelkie powierzchnie, zarówno poziome, jak i pionowe, powinna cechować niewrażliwość na zmiany temperatury i wilgotności, działanie chemii (tej naturalnej, zawartej w niektórych produktach spożywczych, oraz syntetycznej, wchodzącej w skład domowych środków czyszczących), a także na uszkodzenia mechaniczne, których potencjalnym źródłem są noże, tłuczki, garnki czy stołowe szkło. Na tym nie kończą się jednak kryteria wyboru.

Musimy też określić najbliższy nam styl kuchennego wnętrza; zdecydować, czy jego kulinarną specyfikę chcemy wyeksponować, czy – przeciwnie – pragniemy zamaskować oczywistość funkcji. Jest to istotne zwłaszcza wtedy, gdy kuchnia jest częścią otwartej strefy dziennej. Zwykle bywa widoczna z salonu, dlatego nad charakterem tego widoku warto się zastanowić, a kolorystyka oraz faktura ścian i posadzki mają na niego niebagatelny wpływ.

Strefę kuchenną można wyodrębnić gatunkiem podłogi, ale dzięki najnowszym technologiom posadzkowym można ją również harmonijnie scalić z jadalnią i pokojem dziennym. Podobna zasada dotyczy ścian, dlatego decyzja o randze, jaką nadamy kuchennemu wnętrzu, zależy tylko od nas.

fot. BLACK RED WHITE

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x