Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Dekoracja stołu

To wydaje się proste. Ustawiamy kilka talerzy, kładziemy sztućce i stół nakryty. Jednak efekt nie zawsze nas zadowala. Czasem talerze nie pasują do obrusa, a innym razem po prostu czegoś brakuje – małej kropki nad "i". Nie bez powodu o dekoracji stołu mówimy, że to sztuka.

 Dekoracja stołu

OD CZEGO ZACZĄĆ

W czasie wspólnych posiłków ważną rolę odgrywa nie tylko smaczna kuchnia i dobrane towarzystwo. Wiele zależy również od estetyki wnętrza i nakrycia stołu. Znaczenie ma nawet kształt blatu – okrągły sprzyja swobodnej atmosferze, zaś prostokątny sprawdzi się podczas oficjalnych spotkań. Istotne jest również zachowanie odległości między gośćmi, a także między nakryciami – optymalna wynosi 80 cm i liczy się od środka jednego do środka drugiego, sąsiadującego talerza. Większa odległość może utrudnić komunikację, a stół może wyglądać zbyt ubogo. Mniejsza z kolei, stwarza dyskomfort podczas jedzenia i może sprawiać wrażenie ciasnoty i natłoku.

Do rodzaju spotkania dobieramy naczynia stołowe. Białe, o klasycznej formie i delikatnych zdobieniach zwykle rezerwuje się dla większych uroczystości takich, jak np. kolacja wigilijna. Z kolei kolorowa prosta ceramika idealnie pasuje do śniadania w gronie najbliższych. Dla elementów pojawiających się na stole bazę i punkt odniesienia stanowi obrus. Obrusy tkane, wyszywane, atłasowe sprawiają, że stół nabiera eleganckiego charakteru, podczas gdy tkaniny bawełniane wprowadzają bardziej swojski, domowy klimat.

fot. ROSSI

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x