Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Ściany i podłogi w salonie

Ściany i podłogi to ogromne płaszczyzny wymagające przemyślanego wykończenia. To one będą w dużym stopniu odpowiadały za klimat wnętrza, jego styl, a nawet wpłyną na samopoczucie domowników. Znaczenie ma tu kolor i faktura, właściwości fizyczne materiałów, takie jak twardość i sprężystość, a także łatwość w pielęgnacji

 Ściany i podłogi w salonie

PIĘKNO W KRZYWIZNACH

Do najczęściej wybieranych materiałów na podłogi wciąż należy drewno. Piękne, naturalne i niepowtarzalne. Jednak projektanci stale poszukują nowych sposobów na podkreślenie tych zalet. Jednym z ciekawszych jest odejście od idealnie prostych desek na rzecz… krzywych, odwzorowujących naturalne nierówności. Sam pomysł nie jest zupełnie nowy – krzywe deski można było do tej pory uzyskać, zamawiając podłogę u rzemieślnika. Teraz jednak krzywe deski powstają w masowej produkcji.

Tego zadania podjęła się holenderska firma Bolefloor. – Tak jak nie ma dwóch identycznych drzew, tak żadna z naszych podłóg nie będzie taka sama – mówią przedstawiciele Bolefloor. I to jest to – niepowtarzalność jest jedną z ważniejszych zalet podłogi. Nawet ułożone w identyczne sekwencje deski mozaiki podłogowej mają tę ważną cechę – oryginalny i jedyny rysunek słojów oraz głębię koloru, zmieniającą się pod wpływem światła.

Z tych właśnie powodów laminowane panele podłogowe najczęściej podszywają się pod drewno, naśladując jego niepowtarzalność. Wielu producentom udaje się nawet uzyskać efekt niepowtarzalności wzorów desek – przynajmniej w jednej podłodze. Laminaty bywają tak dobre, że do pewnego stopnia imitują głębię koloru, a także fakturę drewna.

fot. PROFI-PARKIET

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2016Zamów ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2016

Nawet korzystając z pomocy architekta wnętrz dobrze mieć już jasno sprecyzowane oczekiwania. Musimy przeanalizować nasze potrzeby i przyzwyczajenia więcej...

Zobacz inne numery
Pozostałe artykuły
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Dlaczego warto się zapisać?
Aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.     
Dlaczego warto się zapisać?
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl;
- zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
Wydanie tabletowe