Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Schody

Są tak stare, jak początki architektury. Towarzyszą nam od wieków i wciąż pozostają niezastąpione. Metamorfozie ulega jedynie ich wygląd, bowiem schody to także element dekoracyjny wnętrza.

 Schody

TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ

"Nie mogą schody wyjść nigdy z mody" – słowa piosenki z filmu nakręconego ponad 30 lat temu są wciąż aktualne. Nie tylko dlatego, że są koniecznym elementem piętrowego budynku, ale też pełnią funkcję dekoracyjną. Dawniej w zamożnych siedzibach były niezwykle reprezentacyjne. Szerokie, wachlarzowe czy wielobiegowe, o wspaniałych ręcznie robionych balustradach. Takie schody spotkamy również dziś, choć niezbyt często.

W większości współczesnych domów po prostu się nie zmieszczą, dlatego zastępuje się je konstrukcjami, które doskonale wykorzystują przestrzeń, a jednocześnie nie mają ambicji, by dominować we wnętrzu. Jednakże to niekiedy prawdziwe architektoniczne perełki, które grzechem by było ukrywać w klatce schodowej. Są więc eksponowane i oprócz funkcji czysto użytkowej grają rolę ozdoby.

Aby nie przytłaczały salonu czy korytarza, mają lekką konstrukcję i nie przypominają typowych schodów betonowych. Podstawowe materiały, z których powstają, to metal, drewno i nowoczesne konglomeraty lub tradycyjny kamień naturalny.

fot. MARCHEWKA

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x