Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Urządzamy sypialnię

Jaka jest idealna sypialnia? Z pewnością taka, która daje siłę na powitanie nadchodzącego dnia. Cicha, przytulna, wygodna, czyli dobrze urządzona.  

Urządzamy sypialnię

PRYWATNA WYSPA

Nie bez powodu urządzamy ją zwykle na piętrze domu lub w części najbardziej zacisznej. To miejsce wypoczynku. Powinno być ciche i spokojne. Z dala od salonu, gdzie czasem do późna oglądamy telewizję, i od kuchni, w której pracuje zmywarka czy okap. Oczywiście, w małych mieszkaniach taka zupełna izolacja nie jest realna. To, co można zrobić, to wytłumić ściany i podłogę w miejscu nocnego wypoczynku. Sprawdzą się tu dywan lub wykładzina, tapeta na ścianie, ciężkie zasłony i rolety. Te ostatnie doskonale zaciemnią wnętrze – izolując nie tylko od słońca, ale też ulicznych świateł.

Przytulności doda sypialni odpowiednie oświetlenie, które powinno być ciepłe, dlatego wykluczamy źródła emitujące światło o białej barwie. W sypialni szczególne znaczenie ma światło punktowe, umieszczone obok łóżka, przy którym będzie można poczytać. Nie rezygnujemy jednak z mocniejszych lamp, bowiem będą niezbędne np. zimą, gdy rano szykujemy się do pracy, a na dworze wciąż jest ciemno. Z góry zdecydujmy się na konkretny styl wnętrza.

Po okresie mody na totalną surowość – wracamy do tego, co przytulne, przyjazne, miękkie. Stąd ogromna oferta sypialni w stylu buduaru, sypialni klasycznych. Najbardziej poszukiwane są więc łóżka rozbudowane, tapicerowane, dalekie od minimalistycznego chłodu.

fot. GRANGE

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x