Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Pokój dla dziecka

Pokój dziecięcy to miejsce, które najczęściej ulega metamorfozom. Z czasem wymaga nie tylko odświeżenia pola do artystycznych eksperymentów, jakim zwykle bywają ściany, ale też przemeblowania.

 Pokój dla dziecka

POTRZEBNE CZY ZBĘDNE?

Kiedy w domu ma się pojawić najmłodszy członek rodziny, rodzice stają na wysokości zadania i zawczasu kupują łóżeczko, komodę oraz potrzebne (i niepotrzebne) akcesoria. Może i słusznie, ale w praktyce bywa często tak, że łóżeczko to niepotrzebny sprzęt. Niemowlak sprytnie woli spać z mamą, a ta, udręczona częstym karmieniem, rezygnuje z nocnych wędrówek z łóżka do łóżeczka i z powrotem.

Zatem jeśli decydujemy się na łóżeczko, to ze świadomością, że za chwilę trzeba będzie je komuś oddać (choć z ciężkim sercem, bo te małe są zwykle śliczne), lub kupić takie, które posłuży dłużej niż dwa lata i będzie dało się w końcu przerobić na tapczanik. Tradycyjne łóżeczka o wymiarach 120 x 60 cm przydają się dziecku do 2–3 roku życia, natomiast w tych większych (140 cm x 70 cm), zwykle można zdemontować jeden lub dwa boki, tak by mógł korzystać z nich jeszcze 7-latek.

Rzeczą pozornie mało ważną, ale w rzeczywistości niezbędną, jest przewijak umieszczony na odpowiedniej dla dorosłego (czyli w okolicy pasa) wysokości. Kupując łóżeczko, wybierzmy takie z przewijakiem – będzie on wówczas stabilny i bezpieczny dla dziecka. Jeżeli rezygnujemy z łóżeczka, warto nabyć wyposażoną w przewijak komodę.

fot. ALTAMODA

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x