Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Kominki

Myśląc o domowym zaciszu i wieczornym relaksie, często przed oczami mamy salon, w którym rozchodzi się czarujący blask i ciepło bijące od ognia tlącego się w kominku. Nawet jeśli kominka nie mamy. Ale przecież mieć możemy…

 Kominki

LUKSUS W DOMU I W BLOKU

Nie jest prawdą, że kominkiem mogą cieszyć się tylko właściciele domów. Wszystko jest kwestią rodzaju kominka. Tradycyjnie rozumiany to obudowa z otwartym paleniskiem. Taki faktycznie może zaistnieć tylko w domu. Jednak dziś zastępują go zamykane wkłady kominkowe, w których ogień oddziela od pomieszczenia szyba.

Dzięki temu kominki są bezpieczniejsze, ale także umożliwiają lepszą kontrolę i wydłużenie procesu spalania przy jednoczesnym ograniczeniu uciekania ciepła przez komin. Zastosowanie odpowiedniej instalacji daje szansę dodatkowo na rozprowadzenie ciepła po całym domu. Z pewnością nie do przecenienia jest bezpośredni kontakt z ogniem, możliwość słuchania cichych trzasków polan i zapach drewna.

Pamiętajmy jednak, że nowoczesne wkłady i kasety kominkowe mają często szerokie, panoramiczne szyby pozwalające na podziwianie ognia. Szczególnie ciekawe są wkłady dwustronne, które można montować w ściance działowej i dzięki temu mieć widok na ogień w dwóch pomieszczeniach jednocześnie. A co pozostaje tym, którzy mieszkają w blokach? Całkiem przyjemne rozwiązanie. I nie chodzi o atrapę, czyli kominek elektryczny, ale o taki, w którym płonie prawdziwy ogień – oczywiście mowa o biokominkach.

fot. MCZ POLSKA, WENTOR

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x