Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Salon w ogrodzie

Wiosną i latem z chęcią przebywamy w ogrodzie i na tarasie. Wtedy też uświadamiamy sobie, jak bardzo istotne są ogrodowe siedziska, stoliki, parasole i oczywiście nawierzchnia. Prawidłowo dobrane będą nam dobrze służyć przez lata.

 Salon w ogrodzie

NAŚLADOWANIE NATURY

Meble plecione dobrze wpisują się w przestrzeń ogrodu i tarasu. Korespondują z otoczeniem, nie burzą ładu i harmonii natury. Kupujemy je chętniej niż inne. Jednak ostatnio powodzeniem cieszą się nie tyle plecionki z rattanu czy wikliny, co z tworzywa. To dlatego, że włókna syntetyczne, oprócz naturalnego wyglądu, mają wiele innych pożądanych cech – są bardzo trwałe, nie szkodzą im skrajne temperatury ani deszcz, nie płowieją na słońcu.

Mebli z tzw. technorattanu (ekorattanu) nie trzeba konserwować na zimę i łatwo je utrzymać w czystości. Ten niezwykły, pełen zalet materiał, z którego wykonuje się syntetyczne plecionki, to poliuretan o dużej gęstości. Najwięksi producenci opracowują na jego bazie własne włókna, których składu pilnie strzegą i nadają im własne zastrzeżone nazwy. Poliuretan dostępny jest w różnych kolorach, jednak do wyplatania mebli ogrodowych najczęściej stosuje się włókna w kolorach naturalnych – brązie i szarości.

Ponadto do wykonania jednego fotela czy sofy coraz częściej używa się włókien w różnych odcieniach – sprawia to, że plecionka wygląda bardziej naturalnie, przypominając rattan, trawę morską czy wiklinę.

fot. WILLOW HOUSE

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x