Budujemy Dom
Instalacje / Woda i kanalizacja / Topowe produkty

EKOPOL - oczyszczalnie biologiczne BIO-HYBRYDA ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Oczyszczalnia biologiczna BIO-HYBRYDA pracuje na pięciokomorowym, przepływowym zbiorniku wyposażonym w rotujące złoże biologiczne i osad czynny, napowietrzane poprzez dyfuzor drobnopęcherzykowy i dmuchawę. Dzięki zastosowanej technologii w zbiorniku zachodzą obie fazy oczyszczania: tlenowa i beztlenowa, co sprawia, że skuteczność oczyszczalni jest bardzo wysoka, 97% sprawności.

EKOPOL - oczyszczalnie biologiczne BIO-HYBRYDA

Zasada działania oczyszczalni biologicznych BIO-HYBRYDA:

W komorze pierwszej zbiornika odbywa się beztlenowe oczyszczanie ścieków. Z komory osadnika wstępnego podczyszczone ścieki przepływają (grawitacyjnie) do komory separacji, która zapobiega mieszaniu się ścieków przed wejściem do reaktora biologicznego, oraz pełni rolę separatora tłuszczów. W komorze trzeciej znajduje się reaktor biologiczny. Pracuje on w oparciu o pompę powietrza, dyfuzor drobnopęcherzykowy, wolno pływający osad czynny i złoże biologiczne.

Złoże biologiczne zbudowane jest z niewielkich kształtek polietylenowych, na których gromadzą się mikroorganizmy, pozostaje ono w ciągłym ruchu napędzane pęcherzykami powietrza wydostającymi się z dyfuzora. Końcowy etap działania oczyszczalni stanowi klarowanie, które zachodzi w specjalnie zaprojektowanej komorze klarowania - komora ma kształt odwróconego stożka tj. optymalny dla wydajnego oddzielania zawiesin powstałych po oczyszczaniu biologicznym.

Po zakończeniu klarowania woda pościekowa wypływa przelewowo poza obręb oczyszczalni, a powstały osad opada z komory klarowania do osadnika wtórnego i jest zawracany do osadnika wstępnego z wykorzystaniem systemu recyrkulacji osadu nadmiernego.

Oczyszczalnie biologiczne BIO-HYBRYDA - 10 lat gwarancjiZastosowanie oczyszczalni biologicznych:

Oczyszczalnie biologiczne można instalować w każdych warunkach gruntowo-wodnych. Ze względu na wysoki poziom oczyszczania ściek można odprowadzić bezpośrednio do:

• Poletka rozsączającego.
• Studni chłonnej.
• Cieku wodnego (rzeka, rów melioracyjny).

Eksploatacja:

• Oczyszczalnia jest praktycznie bezobsługowa, należy jedynie raz w roku usuwać nagromadzony osad z pierwszej komory oczyszczalni.
• Średni roczny koszt eksploatacji oczyszczalni nie przekracza kwoty 200 zł.

Zalety urządzeń firmy EKOPOL:

• Istnieje możliwość głębokiego posadowienia zbiorników, aż 1,2 m pod powierzchnią gruntu bez dodatkowych zabezpieczeń.
• Urządzenia mają teleskopowe włazy rewizyjne (zakres regulacji od 40 do 100 cm), co umożliwia wygodne dopasowanie ich wysokości do terenu.
• Z oczyszczalni nie wydobywają się uciążliwe zapachy i dźwięki.
• Na wszystkie produkty udzielamy dziesięcioletniej gwarancji; jest ona zachowana również w przypadku samodzielnego montażu przez klienta.

Pozostała oferta EKOPOL:

• Przepompownie ścieków typu EKO-PS.
• Obudowa studni chłonnej.

Posiadane Aprobaty i Certyfikaty:

• Aprobata techniczna IOŚ nr AT/2010-08-0334 - Oczyszczalnie Biologiczne
• Deklaracja zgodności CE Norma PN-EN 12566-3+A2:2013 - Oczyszczalnie Biologiczne

Produkujemy oczyszczalnie biologiczne o pojemności od 2500 l do 40000 l.

Zapewniamy nieodpłatny transport wyrobów na terenie całego kraju! Więcej informacji na temat tych i innych produktów znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.ekopol.pl.

Logo EKOPOL ADRES:
Bronno 32
99-100 Łęczyca 
tel. 24 722 43 67
tel. kom. 604 730 484
www.ekopol.pl
aktualizacja: 2017-01-12
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x