Budujemy Dom
Instalacje / Woda i kanalizacja / ABC

Jakie są zalety systemu przepływowego?

W urządzeniach przepływowych woda jest podgrzewana na bieżąco. W urządzeniach pojemnościowych jest ona po podgrzaniu magazynowana i tylko okresowo dogrzewana. Niezależnie od tego, c.w.u może być przygotowywana centralnie, dla wszystkich punktów jej poboru lub indywidualnie dla jednej-dwóch baterii czerpalnych.

Spośród urządzeń przepływowych, najczęściej montowane są podgrzewacze gazowe lub kotły dwufunkcyjne, zapewniające ogrzewanie domu, jak i przygotowanie c.w.u. Ich moc powinna wynosić przynajmniej 24 kW, co umożliwi równoczesne czerpanie wody w dwóch bateriach. Komfort użytkowania tych podgrzewaczy zwiększy zamontowanie niewielkiego zbiornika buforowego (np. w postaci bojlera elektrycznego), co zapewni szybki dopływ ciepłej wody po odkręceniu kranu.

Jednak przy równoczesnym poborze wody w dwóch miejscach, zmienia się intensywność jej wypływu. Może to być szczególnie nieprzyjemne, gdy korzystamy z prysznica i nagle woda robi się mniej ciepła. Elektryczne podgrzewacze przepływowe przystosowane są głównie do pracy przy pojedynczych punktach czerpania wody i, w zależności od wymaganego natężenia przepływu, mają moc 6-18 kW. Tak duży pobór prądu – choć krótkotrwały – wymaga przystosowania instalacji elektrycznej. Przy niedostatecznej mocy przyłączeniowej do sieci podgrzewacze te nie mogą być montowane.

Redakcja BD

 

aktualizacja: 2010-12-08

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Prawidłowa lokalizacja urządzeń uzbrojenia technicznego

 Odpowiedź eksperta: Przepisy budowlane wymagają zachowania następujących odległości urządzeń uzbrojenia technicznego zlokalizowanych na działce.

topowe produkty

Urządzenia do przetłaczania wody brudnej i ścieków Wilo-HiDrainlift i Wilo-HiSewlift

Wykonanie w dowolnym miejscu nowych pomieszczeń bez brudnych i kosztownych prac remontowych oraz wygodniejsze życie i większa wartość domu poprzez dodanie pomieszczeń takich jak WC, łazienka, pralnia czy aneks kuchenny jest teraz relatywnie proste!
Najbardziej znane marki
Oczyszczalnie ścieków - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Odwodnienia i drenaż - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Systemowe filtry przepływowe, czyli skutecznie uzdatnianie wody
Systemowe filtry przepływowe, czyli skutecznie uzdatnianie wody Przepływowe filtry do wody Dafi stanowią najskuteczniejszy sposób poprawy jakości wody bezpośrednio w punkcie jej poboru. Mogą być stosowane ...
Hydropath poleca: Uzdatniacz wody HydroFLOW S38
Hydropath poleca: Uzdatniacz wody HydroFLOW S38 Urządzenia pod nazwą HydroFLOW, produkowane w Wielkiej Brytanii, umożliwiają zabezpieczenie nowoczesnych instalacji przygotowywania i dystrybucji ...
Pomporozdrabniacz Minilift F firmy KESSEL
Pomporozdrabniacz Minilift F firmy KESSEL Gotowe do podłączenia urządzenie Minilift F przeznaczone jest do odprowadzania ścieków z jednej toalety, w pomieszczeniach znajdujących ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x