Budujemy Dom
Instalacje / Woda i kanalizacja / ABC

Dodatkowe zabezpieczenia, czyli przepływowe lampy ultrafioletowe

Przepływowa lampa ultrafioletowa
Magnetyzer Multi Safe (tu z filtrem samoczyszczącym: w odpowiednim ustawieniu regulatora woda płynie w kierunku odwrotnym i przez zawór spustowy usuwa zanieczyszczenia osadzone na wkładzie) (fot. KG-Husty)

Często systemy uzdatniania wody wyposaża się dodatkowo w przepływowe lampy ultrafioletowe (UV). Ich promieniowanie zabija drobnoustroje. Czasem stosuje się je jako samodzielne urządzenia oczyszczające – tam, gdzie jedynym szkodliwym składnikiem wody mogą być mikroorganizmy.

Przede wszystkim chodzi tu o własne ujęcia głębinowe. Kilka lat temu pojawiły się w Polsce filtry, których wypełnienie w postaci granulatu mineralnego ma zdolność wysyłania promieniowania z zakresu dalekiej podczerwieni. Od angielskiej nazwy tego promieniowania far infrared rays oznaczane są skrótem FIR.

Zainstalowane jako końcowy element systemu energetyzują wodę, nadając jej wiele właściwości korzystnych dla organizmu ludzkiego. Zasadą działania są zbliżone do magnetyzerów – urządzeń, które wprawdzie nie usuwają soli mineralnych z wody, ale utrudniają ich osadzanie, czyli powstawania kamienia kotłowego.

Redakcja BD

 

aktualizacja: 2008-12-04

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
UST-M zmienia wizerunek i prezentuje nowe logo
UST-M zmienia wizerunek i prezentuje nowe logo UST-M odświeża swoją markę, wprowadzając nowe logo i identyfikację wizualną. Modernizacja wizerunku jest znakiem zmian, jakie zachodzą ...
Systemowe filtry przepływowe, czyli skutecznie uzdatnianie wody
Systemowe filtry przepływowe, czyli skutecznie uzdatnianie wody Przepływowe filtry do wody Dafi stanowią najskuteczniejszy sposób poprawy jakości wody bezpośrednio w punkcie jej poboru. Mogą być stosowane ...
Hydropath poleca: Uzdatniacz wody HydroFLOW S38
Hydropath poleca: Uzdatniacz wody HydroFLOW S38 Urządzenia pod nazwą HydroFLOW, produkowane w Wielkiej Brytanii, umożliwiają zabezpieczenie nowoczesnych instalacji przygotowywania i dystrybucji ...

Drenaż wokół domu niepodpiwniczonego.

Czy wokół domu niepodpiwniczonego powinien być wykonany drenaż?

topowe produkty

EKOPOL - oczyszczalnie biologiczne BIO-HYBRYDA

Oczyszczalnia biologiczna BIO-HYBRYDA pracuje na pięciokomorowym, przepływowym zbiorniku wyposażonym w rotujące złoże biologiczne i osad czynny, napowietrzane poprzez dyfuzor drobnopęcherzykowy i dmuchawę. Dzięki zastosowanej technologii w zbiorniku zachodzą obie fazy oczyszczania: tlenowa i beztlenowa, co sprawia, że skuteczność oczyszczalni jest bardzo wysoka, 97% sprawności.
Najbardziej znane marki
Oczyszczalnie ścieków - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Odwodnienia i drenaż - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x