Budujemy Dom
Wykańczanie / Wyposażenie wnętrz / Aktualności

IKEA pokrywa koszt podwyżki podatku VAT od 1 stycznia 2011

Klienci IKEA w Polsce nie odczują podwyżki VAT, ponieważ ceny produktów w sklepach nie zostaną podniesione. IKEA zdecydowała się na pokrycie kosztu wzrostu VAT, ze względu na to, ze w 2011 roku będzie świętować 50-lecie współpracy z Polską.

50 lat udanej współpracy między IKEA i PolskąTa bliska relacja rozpoczęła się w styczniu 1961 roku, kiedy to w fabryce mebli w Radomsku zostało złożone pierwsze zamówienie na krzesła ÖGLA. Rezygnacja z podniesienia cen, pomimo zmiany wysokości podatku VAT, to pierwszy z prezentów, który IKEA przygotowała dla swoich klientów w związku z obchodami 50-lecia.

Zgodnie z nowymi regulacjami prawnymi od stycznia 2011 roku wzrośnie stawka VAT. Wysokość podatku na meble wzrośnie z 22% do 23%, na żywność przetworzona z 3% do 5%, natomiast na usługi gastronomiczne z 7% do 8%.

Mimo tych zmian, ceny produktów IKEA nie wzrosną. Ta specjalna oferta obejmie cały asortyment, zarówno meble, jak i dodatki oraz produkty żywnościowe dostępne w sklepach i restauracjach IKEA.

Cały 2011 rok będzie upływał pod hasłem celebrowania 50-letniego związku Polski i IKEA. IKEA jest zaangażowana w długoterminowe relacje z dostawcami, producentami mebli i wieloma innymi partnerami w Polsce. Na przestrzeni lat, IKEA stała się także ważnym elementem życia codziennego wielu Polaków inspirując ich oraz pomagając w tworzeniu lepszych warunków życia.

Związek ten narodził się, kiedy Ingvar Kamprad, załozyciel IKEA, odwiedził po raz pierwszy Polskę w 1961 roku. Niedługo potem zostały złożone pierwsze zamówienia na meble dla IKEA w fabryce mebli w Radomsku. Obecnie, 50 lat od czasu tego historycznego zamówienia, Polska jest jednym z najważniejszych dostawców produktów do sklepów IKEA na całym świecie. Prawie połowa całego asortymentu sklepów IKEA, czyli ponad 4000 produktów, wytwarzana jest w naszym kraju.

IKEA powstała w Polsce – powiedział Ingvar Kamprad na otwarciu nowej ekspozycji poświęconej historii i wartościom IKEA, w Älmhult jesienią 2010 roku. Choć charakter firmy został ukształtowany przez jej szwedzkie korzenie i kulturę, to związek z Polska jest w jej historii istotnym elementem.

Szwedzki styl szybko przypadł do gustu bardzo wielu Polakom. Założyciel IKEA zawsze podkreśla swój silny związek z Polska, chętnie tu przyjeżdża i wciąż interesuje się tym, jak żyje się Polakom, co u nas słychać i wcale nie dotyczy to tylko interesów. Te 50 lat to doskonała baza do dalszej współpracy, a także rozwoju zaangażowania w bliskie relacje łączące IKEA i Polskę.

IKEA zaprasza wszystkich Polaków do wspólnego świętowania 50-lecia związku IKEA z Polska przez cały 2011 rok i oczekiwania na specjalne prezenty przygotowane dla wszystkich z tej właśnie okazji. Pierwsza z nich jest pokrycie przez IKEA kosztu podwyżki VAT. O kolejnych niespodziankach będziemy na bieżąco informować.


Firma powiązana: IKEA POLSKA
aktualizacja: 2010-12-17

Dodaj komentarz

Szafy i garderoby

Sposób przechowywania ubrań i innych rzeczy to kwestia naszych upodobań. Obecny trend na przestronne, stylowo urządzone garderoby o sporej powierzchni wcale nie oznacza, że musimy rezygnować z szaf. Te ostatnie także mogą być modne, wygodne i solidne

topowe produkty

Dekoria.pl: Jak zrobić szybką i udaną metamorfozę wnętrza

Jeżeli czujesz potrzebę wprowadzenia zmian w swoim życiu, zacznij od mieszkania! Odśwież wystrój wnętrza, w którym spędzasz najwięcej czasu. Dzięki temu z zupełnie nową dawką energii spojrzysz na wszystkie inne sprawy. Przede wszystkim uporządkuj wnętrze a następnie zastanów się, jaki efekt chcesz osiągnąć i dąż do niego!
Płytki ILLIZI - nowość JONIEC
Płytki ILLIZI - nowość JONIEC Płytki ILLIZI to dekoracyjne elementy idealne do pokrywania wewnętrznych ścian w domach mieszkalnych, w biurach i pomieszczeniach użyteczności ...
Odmień dom na wiosnę z nowym katalogiem marki Dekoria.pl
Odmień dom na wiosnę z nowym katalogiem marki Dekoria.pl Przytulność, otaczające ciepło zieleni i styl glamour - a wszystkiego… w sam raz. Najbliższe miesiące będą mijać pod znakiem właśnie ...
Greenery - najmodniejsza barwa 2017 roku
Greenery - najmodniejsza barwa 2017 roku Dla 25% mężczyzn i 19% kobiet zieleń to ulubiony kolor – wskazują badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Maryland. W tym roku te liczby ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x