Budujemy Dom
Wykańczanie / Wyposażenie wnętrz / Aktualności

IKEA pokrywa koszt podwyżki podatku VAT od 1 stycznia 2011

Klienci IKEA w Polsce nie odczują podwyżki VAT, ponieważ ceny produktów w sklepach nie zostaną podniesione. IKEA zdecydowała się na pokrycie kosztu wzrostu VAT, ze względu na to, ze w 2011 roku będzie świętować 50-lecie współpracy z Polską.

50 lat udanej współpracy między IKEA i PolskąTa bliska relacja rozpoczęła się w styczniu 1961 roku, kiedy to w fabryce mebli w Radomsku zostało złożone pierwsze zamówienie na krzesła ÖGLA. Rezygnacja z podniesienia cen, pomimo zmiany wysokości podatku VAT, to pierwszy z prezentów, który IKEA przygotowała dla swoich klientów w związku z obchodami 50-lecia.

Zgodnie z nowymi regulacjami prawnymi od stycznia 2011 roku wzrośnie stawka VAT. Wysokość podatku na meble wzrośnie z 22% do 23%, na żywność przetworzona z 3% do 5%, natomiast na usługi gastronomiczne z 7% do 8%.

Mimo tych zmian, ceny produktów IKEA nie wzrosną. Ta specjalna oferta obejmie cały asortyment, zarówno meble, jak i dodatki oraz produkty żywnościowe dostępne w sklepach i restauracjach IKEA.

Cały 2011 rok będzie upływał pod hasłem celebrowania 50-letniego związku Polski i IKEA. IKEA jest zaangażowana w długoterminowe relacje z dostawcami, producentami mebli i wieloma innymi partnerami w Polsce. Na przestrzeni lat, IKEA stała się także ważnym elementem życia codziennego wielu Polaków inspirując ich oraz pomagając w tworzeniu lepszych warunków życia.

Związek ten narodził się, kiedy Ingvar Kamprad, załozyciel IKEA, odwiedził po raz pierwszy Polskę w 1961 roku. Niedługo potem zostały złożone pierwsze zamówienia na meble dla IKEA w fabryce mebli w Radomsku. Obecnie, 50 lat od czasu tego historycznego zamówienia, Polska jest jednym z najważniejszych dostawców produktów do sklepów IKEA na całym świecie. Prawie połowa całego asortymentu sklepów IKEA, czyli ponad 4000 produktów, wytwarzana jest w naszym kraju.

IKEA powstała w Polsce – powiedział Ingvar Kamprad na otwarciu nowej ekspozycji poświęconej historii i wartościom IKEA, w Älmhult jesienią 2010 roku. Choć charakter firmy został ukształtowany przez jej szwedzkie korzenie i kulturę, to związek z Polska jest w jej historii istotnym elementem.

Szwedzki styl szybko przypadł do gustu bardzo wielu Polakom. Założyciel IKEA zawsze podkreśla swój silny związek z Polska, chętnie tu przyjeżdża i wciąż interesuje się tym, jak żyje się Polakom, co u nas słychać i wcale nie dotyczy to tylko interesów. Te 50 lat to doskonała baza do dalszej współpracy, a także rozwoju zaangażowania w bliskie relacje łączące IKEA i Polskę.

IKEA zaprasza wszystkich Polaków do wspólnego świętowania 50-lecia związku IKEA z Polska przez cały 2011 rok i oczekiwania na specjalne prezenty przygotowane dla wszystkich z tej właśnie okazji. Pierwsza z nich jest pokrycie przez IKEA kosztu podwyżki VAT. O kolejnych niespodziankach będziemy na bieżąco informować.

{mosloadmodule mod_firmy}

Firma powiązana: IKEA POLSKA
aktualizacja: 2010-12-17

Dodaj komentarz

Szafy i garderoby

Sposób przechowywania ubrań i innych rzeczy to kwestia naszych upodobań. Obecny trend na przestronne, stylowo urządzone garderoby o sporej powierzchni wcale nie oznacza, że musimy rezygnować z szaf. Te ostatnie także mogą być modne, wygodne i solidne

topowe produkty

Dekoria.pl - rolety rzymskie numerem 1 w dekoracji okien

Modne na zachodzie Europy od dawna, u nas wielkie wnętrzarskie odkrycie dopiero od kliku lat - rolety rzymskie – piękne, praktyczne i niezwykle dekoracyjne.
5 pomysłów, dzięki którym Twój dom zyska południowy charakter
5 pomysłów, dzięki którym Twój dom zyska południowy charakter Styl śródziemnomorski we wnętrzach przywołuje skojarzenia z malowniczymi uliczkami Grecji i wyrazistymi detalami o hiszpańskim rodowodzie. ...
8 pomysłowych prezentów na Dzień Dziecka
8 pomysłowych prezentów na Dzień Dziecka Pierwszy czerwca zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego prezentu. Sprawdź, jaką niespodziankę ...
Pokrowce na meble w Dekoria.pl 50% taniej
Pokrowce na meble w Dekoria.pl 50% taniej Takich mebli jak sofa, fotele czy szezlongi nie zmienia się codziennie. Stanowią inwestycję na lata. Czasem jednak czujesz pewnie chęć małej, ...
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe