Budujemy Dom
Wykańczanie / Wyposażenie wnętrz / Topowe produkty

Perfect Space: 5 sposobów na nowoczesne wykończenie wnętrza ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Perfect Space: 5 sposobów na nowoczesne wykończenie wnętrza

Nowoczesne mieszkania charakteryzują się przede wszystkim oszczędnością formy i prostotą. Są one przestronne, minimalistyczne i pełne światła, ale na tym nie koniec. Zobacz, jak wykończyć wnętrze, żeby nabrało nowoczesnego charakteru.

Drewniane elementy

Nowoczesne budownictwo stawia na ekologiczne rozwiązania. Nie dziwi zatem, że przy wykańczaniu wnętrz coraz częściej stosuje się rozmaite materiały naturalne. Szczególną popularnością cieszy się drewno, które nie tylko estetycznie wygląda i nadaje wnętrzu cieplejszego charakteru, ale przede wszystkim charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Odpowiednio zabezpieczona drewniana podłoga potrafi służyć latami nawet w często odwiedzanych obiektach użyteczności publicznej.

- Należy pamiętać, że poszczególnie gatunki drewna egzotycznego różnią się od siebie fakturą i kolorem - zauważa Maciej Balcerek z agencji architektonicznej Perfect Space. - Wenge ma bardzo głęboką, ciemną barwę, zaś merbau łączy w sobie rubin, brąz i drobne złote cętki. Ta różnorodność drewna jest jego ogromną zaletą, bo umożliwia łatwe komponowanie go z wieloma elementami wyposażenia oraz innymi materiałami budowlanymi.

Perfect Space: 5 sposobów na nowoczesne wykończenie wnętrza - drewno

Niezwykle popularne jest zwłaszcza zestawianie drewna ze stalą. Takie industrialne połączenie sprawia, że surowe wnętrze zyskuje na ciepłe, a jednocześnie nie traci swojego minimalistycznego charakteru. Jeżeli zatem zależy nam na elegancko wykończonym wnętrzu, to śmiało powinniśmy łączyć drewniane stropy, belki oraz podłogi ze stalowymi elementami, np. schodami lub ramami okiennymi. 

Perfect Space: 5 sposobów na nowoczesne wykończenie wnętrza - drewno i stal

Beton

W nowoczesnych mieszkaniach chętnie eksponowanym elementem dekoracyjnym stał się także beton architektoniczny - wykorzystuje się go nie tylko w salonach i sypialniach, ale nawet łazienkach. Podobnie jak ww. stal cechuje się on surowym charakterem, ale przy tym wprowadza do wnętrza pewną dozę oryginalności. Poza tym płyty z betonu architektonicznego są wyjątkowo uniwersalne i łatwe w montażu: można je przyklejać, kotwiczyć lub mocować w systemie fasadowym. Dużą zaletą jest również ich prosta konserwacja, gdyż nie wymagają one żadnej dodatkowej impregnacji czy tynkowania.

- W przypadku betonu kluczową rolę odgrywa przemyślany dobór dodatków, które pozwolą skutecznie przełamać jego surowość - dodaje Maciej Balcerek. - Betonowe ściany można ocieplić miękkimi tkaninami lub dekoracjami w wyrazistym kolorze, np. żółtym, soczyście czerwonym lub ostrej zieleni. Samą barwą dodatków nie trzeba się jednak zbytnio martwić, bo beton jest w końcu szary - to kolor neutralny, więc może stworzyć udany duet z niemal każdą inną barwą.

Perfect Space: 5 sposobów na nowoczesne wykończenie wnętrza - beton

Element retro

Nowoczesne wykańczanie wnętrz nie oznacza wcale, że trzeba całkowicie zrezygnować z bardziej tradycyjnych elementów - wystarczy postawić na neo-retro. W stylu tym chodzi o budowanie kontrastów oraz umiejętne łączenie dawnych mebli z elementami współczesnymi. Wypracowanie tego typu równowagi pomiędzy starym i nowym nie zawsze jest łatwe, ale zawsze przynosi interesujące rezultaty. Wnętrza utrzymane w tym stylu są niebanalne, świeże i lekkie w odbiorze.

- W przypadku współczesnych mieszkań neo-retro oznacza przede wszystkim różnego rodzaju meble ze zdobieniami, toaletki z lustrami, szafy z wygiętymi nóżkami oraz wzorzyste tapety i dywany - wymienia Maciej Balcerek. - Nie trzeba przy tym wydawać wielu pieniędzy, bo często w zupełności wystarcza jeden stary mebel, np. obita miękką tkaniną kanapa. Trzeba go jedynie należycie zaakcentować w naszym wnętrzu.

Perfect Space: 5 sposobów na nowoczesne wykończenie wnętrza - elementy retro

Designerskie meble

- Meble designerskie są co prawda znacznie droższe od tradycyjnych, ale oferują niebanalnie wykonane i pozwalają stworzyć unikalną przestrzeń - zauważa Maciej Balcerek. - Meble uznanych współczesnych projektantów mogą jednak odrzucać wnętrzarskich tradycjonalistów, bo z reguły prezentują się dość ekstrawagancko i swym wyglądem znacznie odbiegają od umeblowania mieszkań naszych rodziców i dziadków. Zresztą szalone meble mogą stanowić kontrast dla minimalistycznej, utrzymanej w stonowanej stylistyce nowoczesnej aranżacji.

Perfect Space: 5 sposobów na nowoczesne wykończenie wnętrza - designerskie meble

Jedna ze ścian w innym kolorze

Przy wykańczaniu wnętrz należy zwracać baczną uwagę na poszczególne barwy, bo to właśnie one w dużym stopniu budują atmosferę naszego mieszkania. Mocne kolory skutecznie ożywiają wnętrze, choć w zbyt dużej ilości mogą przytłaczać i wydawać się zbyt agresywne. Powierzchnia w innym kolorze skutecznie przyciągnie wzrok, ale nowa barwa musi nawiązywać dialog z resztą pomieszczenia. Trzeba zatem zwrócić uwagę na kolory, które się w nim znajdują - nie chodzi jedynie o ściany, ale także meble oraz dodatki. Generalnie do jasnych mebli najczęściej dobiera się ciemne kolory ścian i odwrotnie.

- Nie każdą ścianę warto wykańczać na odmienny kolor - ostrzega Maciej Balcerek. - Jeżeli jedna ze ścian ma inną barwę, to będzie skupiać na sobie uwagę, więc nie powinna być zasłonięta przez drzwi. Przeważnie najlepszy efekt uzyskuje się w przypadku ścian prostopadłych do wejścia lub znajdujących się naprzeciw okien. 

Perfect Space: 5 sposobów na nowoczesne wykończenie wnętrza - oryginalna ściana

 

Perfect Space - logo

PERFECT SPACE
Bruzdowa 100E lok. 1
02-991 Warszawa
Tel.: 22 465 94 25
733 555 509
535 934 334
biuro@perfectspace.pl
www.perfectspace.pl

aktualizacja: 2016-05-04
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x