Budujemy Dom
Wykańczanie / Wyposażenie wnętrz / Aktualności

BiancoNero - nowa koncepcja czerni i bieli

BiancoNero to nowa seria płytek firmy Villeroy & Boch, której design oparty jest na koncepcji czerni i bieli. Kolekcję tę charakteryzują dekory o wzorze przypominającym strukturę kryształu, trójwymiarowe listwy, gra światła i cienia oraz aksamitnie gładkie powierzchnie i duże formaty.
Koncepcja czerni i bieli wywodzi się z purystycznej filozofii bazującej na minimalistycznych zasadach, takich jak „uprość swoje życie” czy „mniej znaczy więcej”. Najwyższej jakości płytki BiancoNero zostały po raz pierwszy zaprezentowane podczas targów Cersaie 2008 w Bolonii.

Świat bieli i czerni, idealnie dopełniających się elementów, stanowi jedność. Interakcja pomiędzy tymi dwiema barwami może tworzyć zarówno ekscytujące kontrasty, jak i kompozycje o idealnej harmonii, a każdy z kolorów osobno wygląda równie efektownie. Dodatkowych kolorów używa się, by dodać dyskretne akcenty.

Wprowadzając kolekcję płytek ściennych i podłogowych BiancoNero, firma Villeroy & Boch przedstawia własną interpretację świata czystych barw. Ogromne możliwości, jakie daje ceramika, zostały wykorzystane, by stworzyć różne stopnie połyskliwości, wzory powierzchni, faktury i formaty. Efektem jest nowoczesna gama płytek wykończonych jak dzieło sztuki, z akcentem na estetyczne zalety ceramiki. Do wyboru są czarne i białe płytki podstawowe w dwóch podłużnych formatach 30 x 60 i 30 x 90 cm oraz niezwykle wąskie formaty 15 x 30, 15 x 60 i 15 x 90 cm – wszystkie w wersji ceramicplus.

BiancoNero białyBiancoNero czarny

W kolekcji BiancoNero występują dwa różne motywy dekoracyjne, a wygląd powierzchni płytek zmienia się w zależności od kąta padania światła i miejsca, z którego patrzymy – dzięki temu mamy wrażenie, że pomieszczenie żyje. Dekor inspirowany strukturą kryształu jest dostępny w formie białych i czarnych płytek 30 x 60 i 30 x 90 cm. Powierzchnia zdaje się tworzyć trójwymiarową głębię. Do płytek tych doskonale pasują niezwykle przyjemne w dotyku listwy dekoracyjne w formacie 10 x 60 cm.

Drugi rodzaj dekoru opiera się na abstrakcyjnych motywach roślinnych, które po ułożeniu płytek tworzą graficzne wzory. Płytki dekoracyjne w formacie 30 x 60 cm są dostępne w kolorach białym i czarnym. Serię uzupełniają szklana, błyszcząco-matowa mozaika na siatce 30 x 30 cm oraz czerwone, wąskie listwy 1,5 x 60 i 1,5 x 30 cm, pasujące do obu rodzajów dekorów.

Dzięki zredukowanej gamie kolorów płytki BiancoNero zdają się emanować spokojem, nawet gdy dekor pokrywa powierzchnię całej ściany. Kolekcja ta doskonale nadaje się zarówno do ekstrawaganckich aranżacji w prywatnych łazienkach i salonach, jak i do pomieszczeń w obiektach publicznych, np. holi w hotelach czy reprezentacyjnych foyer.

Dopełnieniem tej interesującej kolekcji są płytki podłogowe wykonane ze szkliwionego gresu porcelanowego, dostępne w atrakcyjnym formacie 60 x 60 cm, w kolorach czarnym i białym.


Firma powiązana: Villeroy and Boch
aktualizacja: 2008-11-03

Dodaj komentarz

Światło w pomieszczeniach

Światło w pomieszczeniu może być kreatorem przestrzeni – powiększać ją, zmieniać jej kształt i budować nastroje, ale przede wszystkim powinno dobrze pełnić funkcję użytkową. Lampy i ich rozmieszczenie należy więc dobierać nie tylko według ich walorów estetycznych, lecz uwzględniać też charakter pomieszczeń i funkcje oświetlenia.
topowe produkty

Dekoria.pl: Jak zrobić szybką i udaną metamorfozę wnętrza

Jeżeli czujesz potrzebę wprowadzenia zmian w swoim życiu, zacznij od mieszkania! Odśwież wystrój wnętrza, w którym spędzasz najwięcej czasu. Dzięki temu z zupełnie nową dawką energii spojrzysz na wszystkie inne sprawy. Przede wszystkim uporządkuj wnętrze a następnie zastanów się, jaki efekt chcesz osiągnąć i dąż do niego!
Odmień dom na wiosnę z nowym katalogiem marki Dekoria.pl
Odmień dom na wiosnę z nowym katalogiem marki Dekoria.pl Przytulność, otaczające ciepło zieleni i styl glamour - a wszystkiego… w sam raz. Najbliższe miesiące będą mijać pod znakiem właśnie ...
Greenery - najmodniejsza barwa 2017 roku
Greenery - najmodniejsza barwa 2017 roku Dla 25% mężczyzn i 19% kobiet zieleń to ulubiony kolor – wskazują badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Maryland. W tym roku te liczby ...
W styczniu wybierz do domu tekstylia w najlepszych cenach od Dekoria.pl
W styczniu wybierz do domu tekstylia w najlepszych cenach od Dekoria.pl Co jest potrzebne do urządzenia stylowego domu? Wysokiej jakości tkaniny, rolety i modne dekoracje. Salon, sypialnia, kuchnia czy pokój dziecka ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x