Budujemy Dom
Wokół domu / Basen / Artykuły

Obieg wody w basenie

Ze względu na technologię obiegu wody w basenie można  podzielić na: skimerowe i z rynną przelewową. W basenie skimerowym lustro wody znajduje się ok. 15 cm poniżej obrzeża.

Woda powierzchniowa jest odprowadzana przez urządzenie przelewowe zwane skimerem, denna zaś – przez spust denny. Po przefiltrowaniu i ogrzaniu wraca do basenu przez wlotowe dysze ścienne. Natomiast w basenie z rynną przelewową lustro wody znajduje się na wysokości obrzeża.

Nadmiar wody odprowadzany jest przez rynny przelewowe połączone z rurą zbiorczą, która odprowadza wodę do zbiornika przelewowego. Stąd, po przefiltrowaniu, jest ona przez dysze denne kierowana z powrotem do basenu. W domach jednorodzinnych instaluje się najczęściej baseny skimerowe.

Baseny z rynną przelewową zapewniają bardziej ekonomiczny obieg wody w basenie, dlatego są stosowane głównie w basenach publicznych. Najwłaściwsze są rury, kształtki i dysze z PVC lub stali nierdzewnej.

aktualizacja: 2009-08-18

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Zadaszenie basenu ALUNA® Flat
Zadaszenie basenu ALUNA® Flat Warto realizować nawet najśmielsze i najbardziej odważne pomysły. Super płaskie i niezwykle ekonomiczne zadaszenie basenu ALUNA® Flat to ...
ALUNA® NEO Light R1 - zadaszenie klasy premium
ALUNA® NEO Light R1 - zadaszenie klasy premium Najnowszym produktem w ofercie firmy ALUNA® jest model NEO Light R1, stanowiący interesującą alternatywę dla klientów poszukujących tańszego ...
NEMH2O - bezprzewodowy robot do basenów
NEMH2O - bezprzewodowy robot do basenów NEMH2O to pierwszy, całkowicie bezprzewodowy robot do basenów. Jest ładowany w wodzie poprzez indukcję, a powrót do bazy ładującej jest ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze