Budujemy Dom
Przed budową / Budowa krok po kroku / Aktualności

Nowoczesne zarządzanie firmą budowlaną przez Internet

Nowoczesne zarządzanie firmą budowlaną przez Internet

Gdy stawką są duże pieniądze, zaangażowane w realizację inwestycji budowlanych, warto wesprzeć się rozwiązaniami, które usprawnią  złożony proces kierowania budowami. Dziś mamy już taką możliwość, gdyż na rynku dostępne są programy dedykowane tej branży, które umożliwiają m.in. efektywne zarządzanie przedsięwzięciami, zasobami, zaopatrzeniem i kontaktami.

Podstawowym problemem w zarządzaniu inwestycjami budowlanymi jest poziom komplikacji procesu biznesowego, nieporównywalny do wielu innych branż. Realizacja jednocześnie kilku budów generuje niezliczoną ilość zadań i zdarzeń, mających wpływ na zachowanie harmonogramu oraz koszty. Każda inwestycja angażuje wiele zasobów ludzkich i sprzętowych, wiąże się też ze złożonym procesem zaopatrzeniowym oraz ogromną liczbą dokumentów i bieżących ustaleń.

Zarządzając budową, szczególnie w czasach destabilizacji rynku, należy nieustannie szukać możliwości najbardziej efektywnego wykorzystania zasobów, obniżenia kosztów zaopatrzenia oraz właściwego rozłożenia prac w czasie. Brak właściwego zarządzania kosztami, przy wyraźnym spadku marż na rynku, powoduje zagrożenie dla rentowności inwestycji, a w efekcie - sytuacji finansowej firmy.

Jak wskazują analizy branży budowlanej, poprawa planowania i organizacji przedsięwzięć oraz efektywności zaopatrzenia i zarządzania zasobami, pozwala na znaczne obniżenie kosztów działalności - nawet o 25%. W tym kontekście decyzja o wprowadzeniu nowoczesnego systemu informatycznego może okazać się kluczowa, dając firmie szansę uzyskania stabilnej pozycji na rynku i budowy wizerunku profesjonalnego partnera.

Stworzyliśmy innowacyjne, a jednocześnie proste w użytkowaniu narzędzie, które znacząco usprawnia zarządzanie inwestycjami budowlanymi. mBudowy to program, dzięki któremu obsługa każdego z aspektów działalności budowlanej - od negocjacji, poprzez realizację inwestycji, po świadczenie gwarancji – odbywa się poprzez Internet.

Dostęp do profesjonalnych narzędzi umożliwia sprawne planowanie i efektywne zarządzanie wieloma inwestycjami budowlanymi, wspierając m.in. dysponowanie zasobami, optymalizację zaopatrzenia, kontrolę przebiegu prac i ich kosztów oraz współpracę wszystkich osób, firm i instytucji, zaangażowanych w przedsięwzięcie - mówi Krzysztof Wołowski z firmy BKK.

System mBudowy, udostępniany w coraz powszechniejszej formie usługi w chmurze, zapewnia szybki i bezpieczny dostęp do wszystkich informacji on-line, z dowolnego miejsca, przez 24 godziny na dobę. Ponadto jest gotowy do użycia natychmiast po uruchomieniu, bez kosztownych wdrożeń.

Użytkowanie programu rozliczone jest w formie miesięcznego abonamentu (od 25 zł za jeden moduł). Firma nie ponosi kosztów zakupu licencji, inwestycji sprzętowych, czy własnej obsługi informatycznej. Dodatkowo każdy klient otrzymuje możliwość bezpłatnego korzystania z systemu, przez okres od 1 do 2 miesięcy, przy pełnym wsparciu konsultantów firmy BKK.

Więcej na: mojebudowy.pl

aktualizacja: 2013-02-04

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Sterowanie oświetleniem choinkowym za pomoca smartfona
Sterowanie oświetleniem choinkowym za pomoca smartfona Oświetlenie choinkowe może być sterowane z poziomu smartfona. Taką możliwość daje nowe rozwiązanie firmy ZAMEL - przycisk nożny Wi-Fi ...
25-odcinkowy serial o współczesnej budowie domu
25-odcinkowy serial o współczesnej budowie domu Osobom przygotowującym się do realizacji jednego z największych i trudniejszych przedsięwzięć inwestycyjnych Grupa PSB przygotowała filmy ...
Urodzinowa promocja w ARCHON+
Urodzinowa promocja w ARCHON+ Listopad miesiącem urodzinowej promocji w ARCHON+! Już ponad 27 lat ARCHON+ projektuje dla Was DOMY KTÓRE KOCHACIE, dzięki nim możecie spełniać ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze