Budujemy Dom
Przed budową / Budowa krok po kroku / Aktualności

Co zobaczymy na targach BUD-GRYF i ENERGIA w dniach 28-30 marca?

Co zobaczymy na targach BUD-GRYF i ENERGIA w dniach 28-30 marca?

Promocje, rabaty, pełen zasób wiedzy z zakresu budownictwa i szeroka oferta materiałów i usług budowlanych - to wszystko czeka na odwiedzających targi BUD-GRYF i ENERGIA w dniach 28-30 marca 2014 r. Ofertę produktów, technologii budowlanych i energetycznych pokaże 190 wystawców. Jeżeli budujesz dom, wykańczasz lub remontujesz mieszkanie – te targi są właśnie dla ciebie.

Co zobaczymy na targach BUD-GRYF i ENERGIA?

Konstrukcje drewniane, okna, drzwi, w tym drzwi pasywne, pełny przekrój podstawowych materiałów budowlanych obecnych na rynku, pokrycia dachowe, materiały dociepleniowe, materiały na elewacje - to te najważniejsze produkty, które znajdą się na stoiskach wystawców tegorocznych targów budowlanych. Nie zabraknie rekuperatorów, pomp ciepła, kominków, systemów ogrzewania podłogowego. Temat energii to także oferta "Energia w dwupaku" i EcoGenerator z prezentacją procesu powstawania energii ze śmieci.

Ze znakiem "NOWOŚĆ!" na targach pojawią się 23 produkty. Będzie to m.in. pasywne okno z systemem wzmocnień SteelPUR, centralka inteligencji budynkowej, wodoprzepuszczalna nawierzchnia użytkowa, zautomatyzowany system modułów fotowoltaicznych i wiele innych.

Ciekawie zapowiada się ponadto prezentacja materiałów i technologii budownictwa energooszczędnego "Budujemy energooszczędnie - jak, z czego i dlaczego?". Projekt w zupełnie innej niż dotychczas odsłonie, powstaje według koncepcji studentów Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Dzięki niemu każdy będzie mógł z bliska zobaczyć trzy różne technologie budowy i możliwości wykorzystania w budownictwie energooszczędnym różnych rozwiązań materiałowych.

Jak skorzystamy z targów BUD-GRYF i ENERGIA?

Targi BUD-GRYF i ENERGIA będą dobrą okazją, by zapoznać się z produktami dostępnymi na rynku i porównać ich ceny. Na odwiedzających czekają też specjalne rabaty od wystawców od 10 do 20%. Z asortymentu objętego zniżkami są m.in. okna, deski podłogowe, urządzenia grzewcze.

Program targów proponuje także sporą dawkę wiedzy na temat nowoczesnego budowania. "Dr House – ostry dyżur ekspertów" to nowy pomysł, który daje możliwość bezpłatnego skorzystania z porad eksperckich. Specjaliści z różnych dziedzin, praktycy z branży budowlanej i energetycznej podzielą się swoim doświadczeniem m.in. z zakresu audytów termomodernizacyjnych, instalacji solarnych, wentylacji, klimatyzacji.

Targi to również praktyczne fachowe pokazy. Będzie można zobaczyć technikę wykonania różnego rodzaju pokryć dachowych, wylewania podkładu podłogowego, nakładania gładzi i farb metodą natryskową i montażu elewacji.

Targi BUD-GRYF i ENERGIA dla specjalistów

Targi BUD-GRYF i ENERGIA to również trzy dni intensywnych rozmów biznesowych, spotkań, prelekcji i debat, które mogą zainteresować wykonawców, instalatorów, projektantów.

Już po raz szósty firmy z całej Polski i zagranicy z sektora odnawialnych źródeł energii i budowlanego spotkają się na Międzynarodowej Giełdzie Kooperacyjnej. Tym razem 28 marca do wspólnych rozmów zasiądzie 46 firm, poszukujących partnerów do realizacji wspólnych inwestycji, podwykonawców, odbiorców materiałów, zleceń w swojej branży. Giełdę organizuje Ośrodek Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego - SCP.

Do zarządców nieruchomości skierowane jest spotkanie informacyjne pt. "Termomodernizacja budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej". Będzie mowa o zaletach termomodernizacji, audytach, źródłach finansowania, sposobach na racjonalizację zużycia energii elektrycznej. Odbędzie się ono w pierwszy dzień targów.

O odnawialnych źródłach energii będzie się mówiło na siódmej edycji konferencji dotyczącej tego tematu.

Konkursy na targach BUD-GRYF i ENERGIA

W pierwszy dzień targowy rozstrzygnięte zostaną konkursy branżowe: "Wyróżniony Wyrób" i "EKOlider".

Organizatorzy zapraszają też zwiedzających do udziału w konkursie "Najlepsza aranżacja stoiska". Cztery osoby mają szansę wynieść z targów nie tylko wiedzę i inspiracje. Oddając głos dla najciekawsze stoisko zwiedzający biorą udział w losowaniu nagród. Do wygrania jest m.in. umywalka łazienkowa z szafką od firmy Sanitec Koło.

Więcej informacji: www.mts.pl

Godziny otwarcia targów: pt.-sb. 10:00 – 18:00, nd. 10:00 – 17:00
Bilety w cenach: 9zł – normalny, 7zł – ulgowy, parking – 5zł, dzieci do lat 7 wstęp wolny

aktualizacja: 2014-03-27

Dodaj komentarz

Zobacz też:

A może projekt domu pod choinkę? W ARCHON+ trwa PROMOCJA!
A może projekt domu pod choinkę? W ARCHON+ trwa PROMOCJA! Święta tuż, tuż… z tej okazji w Biurze Projektów ARCHON+ czeka na Was miła niespodzianka - RABAT 250 zł na każdy Projekt Domu!
Grupa PSB Perłą Polskiej Gospodarki
Grupa PSB Perłą Polskiej Gospodarki Grupa PSB Handel S.A. otrzymała "Perłę Polskiej Gospodarki", zajmując 23 miejsce w rankingu firm o przychodach powyżej 1 mld zł, w kategorii ...
20 lat mocowań fischer w Polsce
20 lat mocowań fischer w Polsce Marka fischer w tym roku obchodzi 20-lecie swojego istnienia w Polsce. Polskie przedstawicielstwo z siedzibą w Krakowie jest jedną z 42 filii ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze