Budujemy Dom

Wykonujemy dekorację w pokoju dziecka - kolorowe trolle - krok po kroku

Artykuł na: 2-3 minuty

Posiadanie własnego domu oznacza na ogół odpowiednią liczbę pokoi, dla każdego członka rodziny. Z własnego lokum cieszą się przede wszystkim dzieci. W końcu mają dużo przestrzeni na swoje skarby i zabawki, wygodne miejsce do spania, nauki i do zabawy z kolegami. Aby wnętrze to spełniało oczekiwania najmłodszych, powinno być kolorowe i dostosowane do zainteresowań dziecka.

Wykonujemy dekorację w pokoju dziecka - kolorowe trolle - krok po kroku

Przy użyciu kilku farb i narzędzi w prosty i szybki sposób można – używając własnej wyobraźni i korzystając z inspiracji – zaaranżować bajkową przestrzeń z ulubionymi postaciami maluchów i stworzyć różowy pokój wróżki, niebieski superbohatera, zielony dla miłośnika zwierząt, dżungli i podróży lub szaro-granatowy dla małego kosmonauty.

Wykonujemy dekorację w pokoju dziecka - kolorowe trolle

Dekoracja w pokoju dziecka - krok 1)

Wykonanie dekoracji zaczynamy od przygotowania tła.
Wykonanie dekoracji zaczynamy od przygotowania tła. Całą powierzchnię ściany malujemy wałkiem na niebieski kolor Po wyschnięciu ściany, czyli po ok. 2 godzinach nakładamy drugą warstwę farby.

Dekoracja w pokoju dziecka - krok 2)

W dolnej części fragmentu ściany przyklejamy taśmę malarską, wyznaczającą kontur rozwianej, bujnej trawy. Tę przestrzeń – od taśmy do podłogi – malujemy zieloną farbą.
W dolnej części fragmentu ściany przyklejamy taśmę malarską, wyznaczającą kontur rozwianej, bujnej trawy. Tę przestrzeń – od taśmy do podłogi – malujemy zieloną farbą.

Dekoracja w pokoju dziecka - krok 3)

W podobny sposób wyklejamy ramy pni drzewa, używając do tego taśmy malarskiej. Następnie ich wnętrze malujemy na kolor brązowy.
W podobny sposób wyklejamy ramy pni drzewa, używając do tego taśmy malarskiej. Następnie ich wnętrze malujemy na kolor brązowy.

Dekoracja w pokoju dziecka - krok 4)

Linijką lub miarką odmierzamy długości sznurka odpowiadające różnym promieniom okręgów, które uformują koronę drzewa
Linijką lub miarką odmierzamy długości sznurka odpowiadające różnym promieniom okręgów, które uformują koronę drzewa. Końce sznurka zakręcamy na ołówkach. Jeden ołówek przytrzymujemy w środku koła, a drugim obrysowujemy linię okręgu, tak aby stykał się on z pniem drzewa.

Dekoracja w pokoju dziecka - krok 5)

Za pomocą wąskiego pędzelka i kilku kolorowych farb malujemy wnętrze okręgów korony drzewa
Za pomocą wąskiego pędzelka i kilku kolorowych farb malujemy wnętrze okręgów korony drzewa.

Dekoracja w pokoju dziecka - krok 6)

Wycinamy z kartki papieru lub kartonu fryzury trolli
Wnętrze szablonu wypełniamy farbą w dowolnym kolorze.
Wycinamy z kartki papieru lub kartonu fryzury trolli. Powstałe szablony przyklejamy do trawy na ścianie taśmą malarską tak, aby uzyskać wrażenie ukrywającego się stworka. Wnętrze szablonu wypełniamy farbą w dowolnym kolorze.

Zobacz, jak wykonać taką dekorację

Redakcja BD
zdjęcia: Akzo Nobel (Dulux)

aktualizacja: 2018-10-02

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
 
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Najnowsza realizacja Domu w zielistkach
Najnowsza realizacja Domu w zielistkach Planujesz budowę niewielkiego, funkcjonalnego domu z poddaszem użytkowym, który jednocześnie będzie ekonomiczny w realizacji i utrzymaniu? ...
Rusza 15 edycja ogólnopolskiego badania ankietowego Budowlana Marka Roku
Rusza 15 edycja ogólnopolskiego badania ankietowego Budowlana Marka Roku Wykonawcy wskażą inwestorom najlepsze materiały budowlane już po raz 15. ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku przeprowadzi wśród fachowców ...
CEMEX Polska z wyróżnieniami za inicjatywy na rzecz poprawy BHP
CEMEX Polska z wyróżnieniami za inicjatywy na rzecz poprawy BHP CEMEX w Polsce został nagrodzony za podejmowane działania związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Przyznana przez Centralny Instytut ...

Adaptacja poddasza na użytkowe w domu parterowym

Decydując się na budowę domu parterowego, warto na etapie wyboru projektu rozważyć możliwość późniejszej adaptacji poddasza na użytkowe. Bazując na projekcie zawierającym dwa warianty użytkowania, zapewniamy sobie w przyszłości bezproblemową adaptację strychu na cele mieszkalne.

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".