Budujemy Dom

Eventing to wszechstronność - rusza fischer Strzegom Summer Tour 2018

Artykuł na: 4-5 minut

W dniach 9-12 sierpnia na fanów jeździectwa czeka kolejne sportowe widowisko - rusza fischer Strzegom Summer Tour 2018. Z przeszkodami na terenie dolnośląskiej stadniny zmierzą się najlepsi zawodnicy z całego świata, a wśród nich kilkukrotny medalista olimpijski i ambasador Grupy fischer - Michael Jung.

Eventing to wszechstronność - rusza fischer Strzegom Summer Tour 2018

Organizowane w dolnośląskim ośrodku zawody sportowe mają stałe miejsce w kalendarzu międzynarodowych konkursów dla miłośników jazdy konnej. Na terenie gruntownie odnowionego hipodromu w Morawie k. Strzegomia (woj. dolnośląskie) sezon eventingowy zaczyna się wczesną wiosną i trwa aż do października, przyciągając najlepszych jeźdźców i amazonki - medalistów Mistrzostw Świata, Europy i Olimpijskich. Oficjalnym sponsorem tegorocznej letniej edycji imprezy Strzegom Summer Tour jest producent systemów zamocowań - Grupa fischer.

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (WKKW) to dyscyplina efektowna i niezwykle widowiskowa. Zwana koroną sportów jeździeckich angażuje zawodników i pozwala im sprawdzić umiejętności podczas próby ujeżdżenia, terenowej i skokach przez specjalnie zaprojektowane przeszkody, sięgające nawet 125 cm.

Wywodzące się z tradycji wojskowej zawody od 106 lat są jedną z konkurencji olimpijskich sprawdzających postawę i dosiad jeźdźca, a także sposób poruszania się konia w stępie, kłusie i galopie. Nawet lekkie potrącenie przeszkody stałej w konsekwencji może skutkować punktami karnymi dla startującego zawodnika. Tak wiele różnorodnych zadań wymaga od dżokejów wypracowania niezwykłej harmonii z koniem, a także ciągłego doskonalenia precyzji, zwinności i techniki skoku.

Taka jest również współpraca Grupy fischer z medalistą olimpijskim - Michaelem Jungiem. Jego ambasadorstwo trwa już 6 lat, dzięki podzielaniu wspólnych wartości z Grupą fischer - innowacyjnie podchodzi do swojej pasji i udowadnia, jak ważne jest ciągłe samodoskonalenie. Doskonałe widowisko cieszy się wysoką frekwencją - co roku, w najnowocześniejszym ośrodku w Europie, zjawia się coraz więcej najlepszych jeźdźców i gości z różnych zakątków nie tylko Polski, ale i świata.

Ośrodek jeździecki Stragona posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego, a w ramach prowadzonych działań zapewnia profesjonalne szkolenia jeździeckie, szkółkę dla najmłodszych oraz całoroczny pensjonat dla koni.

Michael Jung i jego plany treningowe

Przedstawiciele Grupy fischer pojawią się na wydarzeniu w ramach honorowego partnerstwa, jak i tytułu głównego sponsora letniej edycji imprezy.

- Nasze zaangażowanie w tegoroczne działania obejmowało również wcześniejsze przygotowania torów. Zaufanie, którym koń obdarza jeźdźca, nie może zostać zachwiane nawet przez moment. Dlatego, bardzo ważne jest, aby bezpieczne mocowanie przeszkód na trasie, redukowało do minimum ryzyko podczas ich pokonywania. Na terenie hipodromu wykorzystano ponad 3600 sztuk długich wkrętów do drewna typu Power-Fast, mocujących kilkadziesiąt przeszkód stałych na trasie próby terenowej. Dzięki nowoczesnej budowie gwint Power-Fast dochodzi do końcówki wkręta, zapewniając szybkie początkowe wcinanie się do podłoża i łatwy montaż ekipie wspierającej imprezę od strony technicznej - mówi Artur Pławny, dyrektor ds. marketingu i strategii produktowej fischer Polska.

Dla wszystkich gości przygotowano oficjalną strefę Grupy fischer, gdzie bliżej będzie można zapoznać się z innowacyjnymi produktami marki (w tym inteligentną linią DUO), sprawdzić wytrzymałość mocowań i porozmawiać z ekspertami technicznymi. Na chętnych czekają zestawy gadżetów ze znakiem charakterystycznej rybki, a także specjalnie przygotowane na tę okazję foldery przybliżające sylwetkę niemieckiego olimpijczyka.

Michael Jung współpracuje z Grupą fischer od października 2012 roku. Kompleksowe partnerstwo widoczne jest podczas startów dżokeja - logo fischer można dostrzec na koszuli i spodniach zawodnika, a także nausznikach konia. W ramach doradztwa procesowego i dzielenia się doświadczeniem, prowadzona przez rodzinę sportowca szkoła jeździecka, wspomagana jest w zakresie optymalizacji procesów - projektowania systemów monitorujących stan zdrowia zwierząt czy tablic do planowania pracy.

Oficjalnym sponsorem tegorocznej letniej edycji imprezy Strzegom Summer Tour jest producent systemów zamocowań - Grupa fischer.

Złoty olimpijczyk i jego częste podróże stały się inspiracją do zaprojektowania mobilnego centrum wystawienniczo-szkoleniowego fischerTRUCK. W dniach 2-13 marca 2018 roku eksperci Akademii fischer odwiedzili 4 miejscowości, gdzie wszyscy miłośnicy majsterkowania i profesjonalni wykonawcy mogli odkryć i przetestować całą gamę mocowań fischer - m.in. kołki rozporowe, kotwy chemiczne, śruby do betonu czy wkręty do drewna.

Firma powiązana: fischerpolska
aktualizacja: 2018-08-03

Dodaj komentarz

Najnowsza realizacja Domu w zielistkach
Najnowsza realizacja Domu w zielistkach Planujesz budowę niewielkiego, funkcjonalnego domu z poddaszem użytkowym, który jednocześnie będzie ekonomiczny w realizacji i utrzymaniu? ...
Rusza 15 edycja ogólnopolskiego badania ankietowego Budowlana Marka Roku
Rusza 15 edycja ogólnopolskiego badania ankietowego Budowlana Marka Roku Wykonawcy wskażą inwestorom najlepsze materiały budowlane już po raz 15. ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku przeprowadzi wśród fachowców ...
CEMEX Polska z wyróżnieniami za inicjatywy na rzecz poprawy BHP
CEMEX Polska z wyróżnieniami za inicjatywy na rzecz poprawy BHP CEMEX w Polsce został nagrodzony za podejmowane działania związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Przyznana przez Centralny Instytut ...

Adaptacja poddasza na użytkowe w domu parterowym

Decydując się na budowę domu parterowego, warto na etapie wyboru projektu rozważyć możliwość późniejszej adaptacji poddasza na użytkowe. Bazując na projekcie zawierającym dwa warianty użytkowania, zapewniamy sobie w przyszłości bezproblemową adaptację strychu na cele mieszkalne.

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".